Emniyet Müdürlüğü trafikteki yeni uygulamalarına bir yenisini ekledi. Trafik polisleri kentin muhtelif bölgelerinde sürücülerin hatalarını fotoğraflarla belgeliyor. Kentte trafik düzenlemesini uygulamak için bir süreden beri sıkı çalışmalarını sürdüren Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler sürücülerin yapmış olduğu hataları fotoğraflarla belgeliyor. Özellikle ters yöne girişleri ve parkları fotoğraflayan ekipler sürücülerin itiraz etmesini de engelliyor.

Trafik uygulamalarını hayata geçirerek kentte trafik sorununu asgariye indirmeyi hedefleyen Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler teknolojik imkanlardan da faydalanıyorlar. Ekipler, özellikle İstasyon Caddesi ve Cumhuriyet Caddesinde trafik akışının normal bir şekilde sağlanması için çalışmalar sürdürürken, bankalar bölgesi, şehitlik alanı, eski hal civarı gibi kilit bölgelerde de sürücülerin park yasaklarına uymaları konusunda uyarı ve ikazlarda bulunuyorlar.

Sürücülerin uygulanan trafik kuralları hakkında bilgilendirilmesi ve cezai işlemlere tabi tutulmaması için ikazlarını el broşürleri ile de sürdüren trafik ekipleri, park halindeki araçların camekanlarına bu broşürleri bırakıp sürücüleri bilgilendiriyor.
Trafik polisleri tarafından araçların sileceği altına bırakılan el broşüründe şu bilgilere yer veriliyor:
“Lütfen değerli eşyalarınızı aracınızda bırakmayınız!
Park etmenin yasak olduğu yerlere park etmeyiniz!
Emniyet kemerinizi takınız. Yolda bulmadığınız canınızı yolda bırakmayınız!
Kırmızı ışıkta geçmeyiniz!
Sattığınız aracınızın Noterden devir işlemini yapmadığınızda, yazılan trafik cezaları, vergi borçları ve her hangi bir suçta kullanıldığında sizin doğrudan sorumlu olacağınızı unutmayınız!
Araç kullanırken sürücü belgenizi yanınızda bulundurmadığınızda veya yetkililere göstermediğinizde, K.Y.T.K’nun 44/1 b v4naddesine göre 115.00 YTL,
İndirme, bindirme veya inme, binme kurallarına riayet etmediğinizde, K.Y.T.K’nun 58. maddesine göre 55.00 YTL,
Sis ışıklarını; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yaktığınızda, K.Y.T.K’nun 64/1-b-l. maddesine göre 55.00 YTL para cezası ile
EZALANDIRILACAĞINIZI UNUTMAYINIZ!”

 Muşun Sesi Gazetesi