Skip to main content

Uçak merkeze alındı.

Muş Haber Fotoğrafı

9 yıldır Muş Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü görevinde bulunan Ayhan Uçak, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının açıkladığı kararname ile merkeze alındı. Muş Bayındırlık ve İskan Müdürü Ayhan Uçak, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Uçak’tan boşalan Muş Bayındırlık Bakanlığı görevine Diyarbakır Bayındırlık ve İskan Müdürü Kenan Şengül atandı.

Diyarbakır İl Müdürlüğü ile takas edilmesi beklenilen atamanın son anda değiştiği gelen bilgiler arasında. 9 yıldır Muş Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü görevinde bulunan Uçak’ın merkeze alındığı kararnameyi Bayındırlık ve İskan Bakanı Nafiz Faruk Özak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül imzaladı.

Bakanlık ve Valilik talimatları ile 9 yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılan Uçak döneminde, 1966 Varto depreminde kangren haline gelen afet konutlarının tamamı programa alındı, büyük çoğunluğu hak sahiplerine teslim edildi, geri kalanların yapımı devam ediyor.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı, İçişleri, Bayındırlık ve İskan, Sağlık, Tarım ve Köyişleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Çevre ve Orman Bakanlıklarına yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarına göre; Tasfiye İşleri Döner Sermaye İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde, Diyarbakır İşletme Bölge Müdürlüğü’ne, Ankara İşletme Bölge Müdürü İhsan Şenol Altan getirilirken, Ankara İşletme Bölge Müdürlüğü’ne, İzmir İşletme Bölge Müdürü Kadir Turgutlu, İzmir İşletme Bölge Müdürlüğü’ne de, İstanbul İşletme Bölge Müdürü İsmail Vural atandı.

Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü’ne İstatistik Müşaviri Şeref Demirtaş; Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda Daire Başkanlıklarına, Planlama Uzmanları Dr. Ahmet Sabri Eroğlu, Anıl Yılmaz, Kenan Ecevit ve Mehmet Tarakçıoğlu atandı.

İçişleri Bakanlığı’nda Mülkiye Başmüfettişliği’ne, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Uzmanı Dr. Atilla Şahin getirildi.
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nda, Muş Bayındırlık ve İskan Müdürü Ayhan Uçak başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken, yerine Diyarbakır Bayındırlık ve İskan Müdürü Kenan Şengül atandı.

Sağlık Bakanlığı’nda, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’ne Dr. Hacı Bayram Zengin getirilirken; Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı’na, TEKEL A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Erdoğan, Bakanlık Müşavirliği’ne Müsteşar Yardımcısı Ali Eroğlu atandı. Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanı Dr. Mustafa İmir ve Kerem Akgündüz getirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğine (Bakanlık Temsilcisi) Sinan Özkan atandı.
Çevre ve Orman Bakanlığı’nda, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü’ne, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdür Yardımcısı Hanifi Avcı atanırken, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Adana VI. Bölge Müdürlüğü’ne, Edirne XI. Bölge Müdürü Numan Doğan Gündüz, Edirne XI. Bölge Müdürlüğü’ne de Yakup Başoğlu atandı.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri