Van, Elazığ ve Bitlis´teki saldırılar tazeliğini korurken bir acı haber de Gaziantep´ten geldi.

Şahinbey İlçesi´ndeki bir sokakta yapılan kına gecesinde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi. Gaziantep Valiliği´nden olayla ilgili yapılan açıklamada, kına gecesinde düzenlenen bombalı saldırıda 51 kişinin öldüğü 94 kişinin de yaralandığını açıklandı.

Saat 22.50 sularında meydana gelen saldırının olduğu mahallede Doğu ve Güneydoğu´dan göçen birçok insanın yaşadığı belirtilirken canlı bomba saldırganının kalabalığa karıştığı ve daha sonra üzerindeki bomba düzeneğini patlattığı öğrenildi. 51 kişinin hayatını kaybettiği 94 kişinin de yaralandığı olay sonrasında ikinci bir patlama ihtimaline karşı bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Yaralılar hastanelere kaldırılırken kan ihtiyacı olması nedeniyle vatandaşlar hastanelere akın etti.

Valilik´ten Açıklama Yapıldı Hain saldırı sonrası Gaziantep Valiliği´nden yapılan açıklamada: Şahinbey İlçemiz Beybahçe Mahallesinde bugün saat 22.50 sıralarında bir düğüne yapılan bombalı saldırı sonucu 51 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 94 vatandaşımız yaralanmıştır. Menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Haince düzenlenen terör saldırısı ve bu saldırıyı yapanları lanetle kınıyoruz. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına Valiliğimizce yapılacak açıklamalar haricindeki haberlere itibar edilmemesini önemle istirham ediyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun denildi. 

Muş Ovası Gazetesi