Muş’un Savaşçılar köyünde cep telefonu şebekesinin sadece muhtarın evinin çatısında olması sebebiyle cep telefonu görüşmeleri için çatıya çıkmak zorunda kalan köylüler ilginç görüntüler oluşturuyorlar. Muş’a 36 kilometre mesafede bulunan Savaşçılar köyünde yaşanan telefon sorunu köylüleri zor durumda bırakıyor. Telekom’a ait tek bir telefonun köy muhtarı Hasan Sönmez’in evinde bulunduğunu ve bu telefonun da sürekli arızalandığını söyleyen köylüler, cep telefonu ile görüşmek istedikleri zaman şebekenin bulunduğu tek yer olan muhtarın evinin çatısına çıkmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Köylerinde telefon görüşmesi yapılamadığından yakınan Köy Muhtarı Hasan Sönmez, cep telefonunun kendi evinin çatısının dışında hiçbir bölgede çekmediğini belirterek, “Köyümüz 60 haneli 450 nüfuslu bir köy. Cep telefonları sadece bizim evin çatısında bir noktadan çekiyor. Telefonumu şebekesinin kesilmemesi için sürekli olarak çatıya bırakmak zorunda kalıyorum. Çatıdan telefon sesi duyulduğunda gidip konuşabiliyorum, geceleri ise evde olduğumuz için çoğu zaman hiç duymuyoruz. Eşim, ben ve çocuklarım çatıdaki telefon sesini duymak için her zaman duyarlı olmamız lazım. Gerçekten çok sıkıntı çekiyoruz. Çatıya çıkmak içinde bir merdiven koyduk ve köylüler de çatıya çıkıp telefon görüşmelerini buradan yapabiliyorlar” dedi.

Savaşçılar köylülerinden Ahmet Korkmaz da “Ev telefonumuz yok. Cep telefonlarımızla da muhtarın çatısına çıkarak görüşebiliyoruz. Beni kim ararsa ulaşamaz. Çünkü cep telefonu çekmiyor. Ancak muhtarın evinin çatısına çıkarak yakınlarımızla görüşebiliyoruz. Birçok köylünün evi muhtarın evinden uzak. Herkes bir telefon görüşmesi için muhtarın evinin çatısına çıkmak zorunda kalıyor. Köyde cep telefonunu hiç kimse yanında taşımıyor, şebeke olmadığından herkes evde bulunduruyor. Bizi arayanlarla görüşmek mümkün değil. Ancak bizim aramamız için de köyde muhtarın evinin çatısına çıkmamız gerekiyor” dedi.

Köy muhtarının evinin köyün yüksek kısmında olduğu için telefonun bir noktada çektiğini söyleyen köylüler, telefon sorunlarının çözümlenmesini istiyorlar.

 Topkan Haber Ajansı