Skip to main content

Sendikacılar bir araya geldi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’a gelen Türkiye Yol İş Sendikası Genel Başkan ayrdımcısı İsmet Tan, İl Özel Diaresi Genel Sekreterliği toplantı salonunda üyelerle bir araya gelerek, göreve yeni başladıklarını ve bundan sonra sık sık bir araya geleceklerini söyledi.

Türkiye Yol İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmet Tan ve Genel Eğitim Sekreteri Aslan Görgöz, sendika uzmanlarından Özgür Toruk ve Okan Şıkoğlu Muş’a gelip sendikaya üyeleriyle bir araya geldiler.

Türkiye Yol, Yapı, İnşaat İşçileri (Yol İş) Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmet Tan ve Genel Eğitim Sekreteri Aslan Görgöz, sendika tarafından basımı yapılan derginin yeni yayın ilkesi ile ilgili bölgede bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Muş’a geldi.

Yaklaşık 4 ay önce yapılan seçimlerden sonra göreve geldiklerini kaydeden Tan, seçilmelerinin kolay bir iş olduğunu, asıl zorluğun ise seçildikten sonra yapılan çalışmalarda olduğunu ifade etti.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği işçi lokalinde sendikaya üye işçilerle bir araya gelen İsmet Tan, derginin yeni yayın politikasını işçilere anlattı ve daha sonra işçilerin sorunlarını dinledi. Geziyle ilgili bir açıklama yapan İsmet Tan, işçilerin en büyük sorunun sendika genel merkezinin daha önceden yanlarında olmaması olduğunu belirtti. Daha önceden Muş’ta böyle bir toplantı yapılmadığını ve ilk toplantıyı kendilerini gerçekleştirdiğini söyleyen Tan, bu tür ziyaretlerin devam edeceğini kaydetti.

Türkiye Yol İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve beraberindekilerle ilk defa böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını kaydeden Türkiye Yol İş Sendikası Muş Şube Başkanı Cengiz Demirel, 1992 yılından bu yana bu kurumda çalıştığını ve daha önce böyle bir toplantının olmadığını söyledi. Demirel, “ilk defa genel merkez düzeyinde böyle bir toplantı organize edilmiştir. Kendilerine çok teşekkür eder, toplantıların devamını dileriz. Fazla zamanımız olmadığı için son bir şey söylemek istiyorum. Filistinli kardeşlerimize yapılan insanlık dışı katliamları şiddetle kınıyoruz. Bu akan kanın durmasını istiyoruz. Vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah yardımcıları olsun. Tekrardan kıymetli misafirlerimize hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum” dedi.

İşçilerin muhatap olduklarını sıkıntıları bildiklerini ifade eden Tan; “Sendikamızın dergisiyle ilgili bir takım ziyaretlerde bulunduk. Dergimiz önceden işçilerimizle alakalı olmayan bazı kalıplardan oluşan bir dergi idi. Biz artık dergide işçilerimizin söylemlerine yer vereceğiz. Onların sorun ve sıkıntılarına yer vereceğiz. Bu kapsamda Muş’a geldik ve işçilerimizle de sohbet etme şansı yakaladık. İşçilerimizin hangi sıkıntılarla muhatap olduğunu az çok biliyoruz. Bizim işçilerimizin tek sıkıntısı amirlerinin kendilerine sunacağı hizmetler, o iç barışı sağlayıp işte başarıya ulaşmak için kendilerine sunulacak kadro ve araç gerece dikkat edilmesini istiyorlar. Bunun dışında ciddi bir sıkıntı yok. Çünkü bizim işçi arkadaşlarımızın yılların tecrübesine dayanan ve yapmış oldukları işlerin kamuoyunda ne kadar takdir topladıklarını biliyorlar. Her işyerinde, her toplumda, her evde ufak tefek aksaklıklar olduğu gibi bizde de aksaklıklar oluyor. Ama arkadaşlarımızın en büyük isteği Yol İş Sendikası Genel Merkezi’nin kendilerini sahipsiz bırakmamasıdır. Maalesef yıllardır arkadaşlarımız bu konuda ilgisiz bırakılmışlardı, sendikanın yetkilileri, idarecileri yokmuş gibi bir düşünce içerisindeydiler. Bundan sonra inşallah böyle bir sorun yaşanmayacaktır” dedi.

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıya da değinen Yol İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmet Tan, manzaralara yüreğinin dayanmadığını ifade etti. Televizyonlarda Filistin’le ilgili haber çıktığında hemen kanal değiştirdiğini vurgulayan İsmet Tan hükümetin bu konudaki politikasına da yüklenerek; “Herkesin, her örgütün ayaklandığı gibi biz de sendikacılar olarak yüreğimiz kan ağlıyor. Yüreğimiz oradaki görüntüleri, olayları artık kaldırmıyor. Televizyonlarda bu konuyla ilgili haber çıktığı zaman ben kanal değiştiriyorum, yüreğimiz bu görüntüleri kaldırmıyor artık. Bu kanayan bir yaradır, kabul etmek mümkün değil. Bizim gösterdiğimiz duyarlılığı bizi yönetenler acaba gösteriyor mu? Televizyonlarda göstermelik tepkiler gösteren hükmet yetkilileri önce buradaki konsolosluğu kapatsın, oradakileri geri göndersin. Onlarla yapılan silah müzakerelerini, ihalelerini iptal etsin, oradaki büyükelçisini geri çeksin. Sayın Başbakan bakkal dükkanı yönetmediklerini söylüyor, doğrudur ülkeyi yönetiyor ama kusura bakmasın söylemlerle bu iş olmaz, fiili bir şey yapması lazım. Nasıl TBMM 1 Mart Tezkeresi’ni geri teptirdi ise buna da değinsin. Türkiye çok güçlü bir ülkedir, bizi satmadıkları sürece Türkiye’ye Amerika’nın gücü yetmez. Ama maalesef söylemler farklı kapalı kapılar ardındaki görüşmeler de farklıdır” dedi.

Yol İş Sendikası Muş Şube Başkanı Cengiz Demirel ise; “Yaklaşık 16 yıldır bu kurumda çalışmaktayım. İlk defa genel merkez düzeyinde böyle bir toplantı düzenlendi. Daha evvel başkanlarımızı dergilerden tanıyorduk. İnşallah bundan sonra böyle toplantılar sık sık olur. Sayın başkan yardımcımız öyle olacağını söyledi. Genel merkezle devamlı iletişim halinde olmamız, bunu da başaracağımızdan şüphem yok” diye konuştu.
İşçilerle yapılan toplantının ardından İsmet Tan ve beraberindekiler Bitlis’e hareket ettiler.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri