29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren CHP, Muş ve Varto Belediye Başkan adaylarının belirledikten sonra 1. sıra İl Genel Meclis Üyesini de belirledi.

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerde çalışmalarına hız verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Muş İl Başkanı İsmail Adanur, yapmış olduğu açıklamada Muş Belediye Başkan Adayı olarak Yüksel Akman’ı belirlediklerini, Varto ilçesinin Belediye Başkanı olarak da Ercan Aktaş’ı belirlediklerini ve 1. sıra İl Genel Meclis Üyeliği için de Maşallah Aktaş’ı belirlediklerini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 29 Mart Yerel Seçimlerinde Muş Belediye Başkanlığı için aday olarak Yüksel Akman’ı, İl Genel Meclisi için birinci sıra olarak da Maşallah Aktaş’ın aday olduğunu açıkladı.

Maşallah Aktaş’ın İl Genel Meclisi üyeliğine aday olmasını da değerlendiren CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur, “eskiden beri Cumhuriyet Halk Partisine hizmet eden Maşallah Aktaş’ı partimizin 1. sıra İl Genel Meclis Üyesi olarak gösterdik. İl Genel Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliğinin yanı sıra ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi yönünde çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen günlerde listelerimizi tamamlayarak kamuoyuna sunacağız. Adaylığı kesinleşen Muş Belediye Başkan adayı Yüksel Akman, Varto Belediye Başkan Adayı Ercan Aktaş ve 1. sıra İl Genel Meclis Üyesi Maşallah Aktaş’ın adaylıkları hayırlı olsun” diye konuştu.

Siyasete yeni girdiğini ve halk arasında kısa sürede benimsendiğini söyleyen CHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Akman da; “2 aydır bilfiil çalışıyorduk. Adaylığımın resmileşmiş olması çalışmalarımıza yeni bir heyecan katmıştır. Artık önümüzü daha rahat görmeye başladık. Çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz. Siyasete yeni bir sima olarak girdim, halk tarafından çok çabuk benimsendim. Her geçen gün yeni katılımlarla gücümüze güç katıyoruz. Bize inanan insanlar artık kendiliğinden aramıza katılmaya başladılar. Mutlu sona ulaşacağımıza inancım tamdır” dedi.

CHP İl Genel Meclisi üyeliğine aday olarak gösterilen Maşallah Aktaş ise, ilin yönetimine katkıda bulunmak amacıyla aday olduğunu vurguladı. Bütün imkanları CHP için kullanacağını kaydeden Aktaş; “CHP için gece gündüz çalışarak partime önemli bir güç sağlayacağım. Gerek il merkezinde, gerekse köylerde önemli bir güce sahip olduğuma inanıyorum. Bu gücü partimin hizmetine sunacağım” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi