Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV), Ramazan ayı ile 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılması için 1 milyon 678 bin 400 YTL gönderildiği belirtildi.

Ramazan ayı ile eğitim ve öğretim yılının aynı haftaya denk gelmesinden dolayı SYDV Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere il ve ilçe SYDV müdürlüklerine para aktarıldığı bildirildi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Muş Valisi İbrahim Özçimen, gönderilen paranın ihtiyaç sahiplerine verilmesi için mütevelli heyetlerinin toplantı düzenleyeceğini ifade ederek, dul ve yetimlere 200’er YTL, belirlenen diğer ailelere de 100’er YTL yardımda bulunulacağını söyledi.

Vali Özçimen, yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlar için 1 milyon 678 bin 400 YTL para gönderildiğini belirterek, “Mütevelli heyeti oturup en doğru dağıtımı yapmak için karar alacaktır. Belki bu para az gelebilir ama bunlara aynı zamanda kömür yardımı da yapılmıştır. Büyük ihtimalle gıda yardımı da olacak ve o zaman yardım miktarı da artmış olacaktır. Gelen paradan 500 aileye 200 YTL, 5 bin aileye de 100 YTL olmak üzere toplam 5 bin 500 aileye yardımda bulunacağız” dedi.

Ramazan ayının yardım ayı olduğunu ve bu mübarek ayda bütün insanların yardımlaştığını ifade eden Özçimen, “Ramazan ayında çok güzel yardımlar oluyor, daha nice yardımlar gelecektir. Bunlar sadece vakfın yaptığı yardımlardır. Vakıf yardımından başka bir yardım yapılmasaydı yeterli gelmeyecekti. Ama vakfın dışında zenginlerimiz ve başka kurumlarımız da yardım yapacağı için güzel bir yardımlaşma ve dayanışma ayı olacaktır. Bizim zenginlerimizin fakirlerimizi doyurmaya güçleri yetecektir. İnanıyorum ki bu mübarek ayda kimse ihtiyaç sahibinden yardımını esirgemez” şeklinde konuştu. NULL