Toplum Destekli Polislik kapsamında çalışmalarını sürdüren Emniyet Müdürlüğü kuruma ait yüzme havuzunda yüzme kursu verecek. Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik kapsamında, Polis Halk ilişkilerini güçlendirmek ve yeni yetişen nesillere emniyet teşkilatını birinci elden tanıtmak amacıyla yüzme kursu düzenleneceği belirtildi.

Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik kapsamında Emniyet Havuzu’nda yüzme kursu başlatılacağı kaydedildi.

Toplum Destekli Polislik kapsamında yapılan çalışmalar sürüyor. Muş Emniyet Müdürlüğü Polisevi Şube Müdürlüğü tarafından Emniyet Havuzu’nda uzman eğitmenler tarafından çocuklar için yüzme kursu başlatılacağı belirtildi. Konu hakkında Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Toplum Destekli Polislik kapsamında, Polis Halk ilişkilerini güçlendirmek ve yeni yetişen nesillere Emniyet Teşkilatımızı birinci elden tanıtmak amacıyla yüzme kursu düzenlenecektir” denildi.

07 Temmuz 2008 tarihinde başlayacak olan kursun 2 ay süreceği belirtilen açıklamada; “İl Emniyet Müdürlüğümüz Polisevi Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Emniyet Havuzumuzda; çocuklarımızı spora teşvik etmek, boş zamanlarının spor yaparak değerlendirilmesini sağlamak ve bu vesileyle Toplum Destekli Polislik kapsamında, Polis Halk ilişkilerini güçlendirmek ve yeni yetişen nesillere Emniyet Teşkilatımızı birinci elden tanıtmak amacıyla yüzme kursu düzenlenecektir. Kursumuz Teşkilatımız bünyesinde çalışan Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu ve konusunda uzman öğreticilerimiz tarafından verilecektir. Kursun süresi toplam 48 saat olup, 07 Temmuz 2008 Pazartesi gününden başlayıp 2 ay boyunca hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri verilecektir. Kurs 06-12 yaş-12 yaş ve üstü şeklinde 2 grup halinde düzenlenecektir” ifadelerine yer verildi.

 Muşun Sesi Gazetesi