Emniyet Müdürlüğü polis evini 3 yıldızlı otel kapasitesine getirmek için onarım, bakım ve tefrişat çalışmaları başlattı. Yeni polis evi için girişimlerde bulunan ve bunlardan bir sonuç alamayan Emniyet Müdürlüğü mevcut polis evini 3 yıldızlı otel kapasitesine kavuşturmak için onarım, bakım ve tefrişat çalışmaları için start verdi.

İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı güzergahında bulunan polis evinin elden geçirilmesi başlatılan onarım ve bakım çalışmalarının yaklaşık 2 ay gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor. İhalesi yapılan onarım ve bakım çalışmalarının yaklaşık 100 bin YTL’ye mal olacağı bildirildi.

Otel bölümün ve restaurant bölümünün tamamen değiştirileceği bildirilirken, en az üç yıldızlı otel düzeyinde olması için modern bir hale getireceği kaydedildi. Odaların, yer döşemelerinin ve diğer tesisatların tamamen değiştirileceği polis evinde hizmete bir süre ara verildi.

Yeni polis evi için daha önce takas gibi girişimlerde bulunan Emniyet Müdürlüğü netice alamayınca çareyi mevcut binayı onarmakla ayakta tutmaya çalıştığı belirtildi. Ancak yeni polis evi için çalışmaların şimdilik askıya alındığı bunun da ileride yeniden görüşüleceği alınan bilgiler arasında.

 Muşun Sesi Gazetesi