19 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Kayak Federasyonu 2. Mali Genel Kuruluna ilimiz kayak takımlarından 5 delegenin katılacağı bildirildi. Türkiye Kayak Federasyonu Mali Genel Kurulu 19 Temmuz’da yapılıyor. İlimizi temsilen Muş Spor Kayak Kulübü’nden Süleyman Yıldırım, Bülent Solmaz, Aydın Tunç, Gençlik Spor Kayak Kulübünden, Maşallah Turhan, Yıldırım Spor Kayak Kulübünden Faysal Çavuş’un katılacağı kaydedildi.

Etap Altınel Oteli’nde saat 10.00’da başlayacak Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, çoğunluğun sağlanamaması halinde ertesi gün gerçekleştirilecek. Bu toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde bu kez genel kurul, çoğunluk koşulu aranmaksızın aynı yer ve saatte toplanacak.

Toplantının gündem maddeleri arasında Yoklama (Delegelerin kayıt işlemlerinin yapılması), Açılış-Saygı Duruşu- İstiklal Marşı, Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturulması-gündemimin okunması ve oylanması, Federasyon Başkanının açılış konuşması, Faaliyet raporunun okunması, müzakeresi ve oylanarak ibrası, Denetleme raporunun, okunması, müzakeresi ve oylanarak ibrası, 2007-2008 tahmini bütçesi ile faaliyet programının onaylanması ve gerektiğinde bütçe harcama kalemleri arasında değişiklik yapılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi ve oylanması, Ana Statü değişiklik maddelerinin görüşülmesi ve oylanması, Federasyona taşınır, taşınmaz mal ve hizmet alımı-satımı ve kiralanması ile Federasyonun borçlanması için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi, Federasyonun ödül, yardım ve ceza talimatları ile diğer ihtiyaç duyulan talimatların hazırlanması konusunda, Yönetime yetki verilmesi, Dilek, temenniler ve kapanış maddeleri yer alıyor.

 Muşun Sesi Gazetesi