Skip to main content

Otogarda tatil yoğunluğu

Muş Haber Fotoğrafı

      Ramazan Bayramı´nın Salı-Perşembe günlerine denk gelmesiyle hükümet 9 günlük tatil ilan etmişti. Tatil süresi uzun olunca aile, yakın akraba ziyaretlerinin yanı sıra tatil yapmak isteyen vatandaşlar uçak ve otobüs firmalarına akın etti. Tatilin sona ermesiyle birlikte Muş Havalimanında yaşanan yoğunlukla birlikte Muş Şehirlerarası Otobüs Terminalinde de büyük bir yoğunluk vardı.

Ek seferlerin de eklenmesiyle terminalde uzun bir aradan sonra yoğunluk yaşandı. Yaşanan yoğunlukla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Muş Tur Otobüs Firması Müdürü Cevdet Çağırman, vatandaşların taleplerine cevap verebilmek için ek seferler koyduklarını söyledi. Özellikle bagaj konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını ifade eden Çağırman: Biliyorsunuz bayram dolayısıyla bizde firma olarak yoğunluk yaşıyoruz. Bizim en çok sıkıntı yaşadığımız konuların başın bagaj geliyor. Bagajı olmayan bize gelmiyor hava yollarını tercih ediyorlar. Bu yoğunluğa birde bagaj eklenince zaman zaman yolcular ile tatsızlıklar yaşıyoruz.  Biz tabi firma olarak hem bayram öncesi hem de bayram sonrasında yolcularımızın mağduriyetini en az seviyeye indirmek için ek seferler yaptık. Buna rağmen zaman zaman yolcularımız bilet bulma sıkıntısını yaşıyorlar, tavsiyelerimiz bilet alımını son güne bırakmamaları dedi. Bilet fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini de söyleyen Çağırman: Bilet fiyatlarımız İstanbul, Bursa ve İzmir için 120 TL tabi bayramlar dışın da ortalama bu ilere seyahat için bilet fiyatları 80 ile 90Tl arasında değişiyor. Mevcut otogarımız artık ihtiyacımızı karşılamıyor yeni otogar yapımı konusunda çalışmalar var umarım ilimize yakışır Standard otogarımız olsun istiyoruz Muş her gün büyüyor, Muş büyüdükçe geliştikçe ortak alanlarda ihtiyaç artıyor şeklinde konuştu.

Kendimizi Memlekete Attık 9 günlük bayram tatilini Muş´taki yakınlarında geçirdiklerini ve artık İzmir´e döneceklerini söyleyen Kazım Çiftçi, yoğunluk nedeniyle bilet bulmakta zorlandıklarını dile getirdi. Çiftçi: Ben İzmir´de yaşıyorum burada bir yeğenimizin düğününe geldik. Tabi bayram tatili 9 gün olunca bizde fırsattan faydalanmak için kendimizi memlekete attık. Bu gün İzmir´e tekrar geri döneceğiz tabi yoğunluktan dolayı bazı sıkıntılar yaşadık. Firmaların hizmetlerinden memnunum ama bilet sıkıntısı yaşadık. Bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için firmalar ek seferler düzenledirler bu işimizi kolaylaştırdı. Benim tercih ettiğim firma 6 tane ek sefer yaptı. Bende ek seferde bilet bulabildim. Memlekete dönüş oluyor bu aylarda hem bayram hem düğünler bu yoğunluğa sebep oluyor dedi. Mehmet Kınay adlı yolcu ise: Bende bayram tatilini değerlendirmek için Yalova´dan Muş´a geldim. Benim çilem aktarma oldu. Yalova´dan Bulanık´a kadar 3 sefer aktarma oldu. Tabi aktarma dışında da güzel bir bayram tatili oldu. Memleketimize geldik. Güzel geçti ifadelerini kullandı.  

15 Gündür Evime Gitmemişim Ramazan Bayramı tatili 9 gün olunca seferlerde yaşanan yoğunluk ve artış en çok da otobüs şoförlerini yordu. 15 gündür neredeyse aralıksız çalıştıklarını belirten Şoför Mehmet Özer, trafikteki yoğunluğun yarattığı tehlikelere de değindi. Dikkatsizliğin yanı sıra acemi şoförlerin ciddi tehlike doğurduğunu ifade eden Özer: Yaklaşık 15 gündür bayram yoğunluğundan dolayı sürekli seferdeyiz. Çalışıyoruz. 15 gündür evime gitmemişim. Bu bayram çok yoğun geçti. Batıda kimse kalmadı, gidin İstanbul´la yollar bomboş, trafik yok ama şimdi gidişlerde bizi trafik bekliyor. Mesela gelişte 10 saat İstanbul trafiğinde kaldım. Bunu da belirtmek isterim yollar dolu acemi şoför. Biz bu konuda da çok sıkıntı çektik. Tabi böyle olunca kazalarda kaçınılmaz oluyor şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri