Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK)’un başlatmış olduğu kitap kampanyasına Zirve Dağcılık Bursa Şubesi tarafından gönderilen koliler ücret talep edilmeden Yeşil Muş Ovası Otobüs firması tarafından ulaştırıldı.

Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK) tarafından 3 aydan buyana devam eden kitap kampanyası çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yer adres memleket ve kişi ayırmadan her yere ulaşabildiği tüm noktalara kadar uzanan ve eğitime olan katkılarını kitap kampanyası dahilinde devam ettiren Mudosk yeni bir okulun kütüphaneleşmesine doğru yol aldı. İmkanlar dahilinde kitap yardımında bulunulan bazı okulların boya badana işlerinide yapan Mudosk kitap kampanyası çerçevesinde başlatılan çalışmaları devam ettiriyor.

Mudosk Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlayan’ın Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerine ve Kulüplerine attığı maille başlayan kitap kampanyası her geçen gün daha büyüyor.

“Kitap Kampanyasına Otobüs Firmasından Destek”
Zirve Dağcılık Bursa Şubesinden Emel Hatipoğlu’nun girişimleri sonucu koliler halinde gönderilen kitapların ulaşımı ise katkı sunmayı amaçlayan hiçbir ücret almadan kampanyaya katkıda bulunmak isteyen Yeşil Muş Ovası adlı Otobüs firması tarafından yapıldı.

Zirve Dağcılık Bursa Şubesi tarafından toplanan kitapların Muş’a ulaştırılmasında yardımcı olan Firma Yetkilisi Sait Eryılmaz, Mudosk’un başlatmış olduğu kitap kampanyasına destek vermek isteyenlerin ulaşım bedellerini almayarak bu şekilde katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Eryılmaz, Bursa’dan Muş’a kitap gönderen Zirve Dağcılık Bursa Şubesine teşekkür ettiklerini ileterek otobüs firması olarak destekte bulundukları belirterek Mudosk’a ulaştırılması gereken her türlü destekte yardımcı olacaklarını söyledi.

Çağlayan, “verilen desteklere teşekkür etti”
Mudosk tarafından başlatılan kitap kampanyasına destekte bulunan Zirve Dağcılık Bursa Şubesi yetkililerinden Emel Hatipoğlu’na gazetemiz aracılığı ile teşekkürlerini ileten Çağlayan il genelinde okullara dağıtılan kitapları Muş’a ulaştırmada yardımcı olan Yeşil Muş Ovası Otobüs firması yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür dileklerini iletti.

 Günaydın Muş Gazetesi