Muş İlyas Sami İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan Bahar Şenliği’nin bu yıl 3. kutlandı. İlyas Sami İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından baharın gelişini kutlamak amacıyla bahar şenliği etkinliği düzenlendi. Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa İlyas Sami İlköğretim Okulu idarecileri, öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Programda bir konuşma yapan İlyas Sami İlköğretim Okulu Müdürü Fehmi Bozyiğit, okulun ilk kurulduğu zaman ile şimdiki durumu arasında ciddi oranda bir fark olduğunu söyledi.

Öğrenciler tarafından baharın gelişini kutlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak Bahar Şenliği programı düzenlendiğini söyleyen Fehmi Bozyiğit, bu tür etkinliklerle öğrencilerin stres attıklarını söyledi. Birinci hedeflerinin öğrencinin başarısı olduğunu söyleyen Bozyiğit; “Hepinizin bildiği gibi 5 yıllık bir okuluz, fakat üçüncü etkinliğimiz. Bu size gönderdiğimiz davetiyede de aklınızda soru işareti oluşturmuş olabilir. İlk yılımızda toplama bir okulduk. Daha çok o topladığımız toplama olan öğrencileri bir arada eğitme yolunu seçmiştik. Böyle etkinlikler veya başarı bizim için birinci yılda daha çok ikinci plandaydı. Çünkü toplama olan bir okulda kazasız, belasız sene sonunu getirmek çok çok daha önem arz ediyordu bizim için. İkinci yılımızda birincisini gerçekleştirdik ve birinci yılda okulumuzdan beklenmeyen başarı elde edildi. Özellikle o zaman görev yapan arkadaşlarımızın gayretleri sonucunda üçüncü yılda ben görevlendirme olarak başka bir yerde idim. O yıl ikincisini gerçekleştirdiler. Geçen yıl hem etkinlik yapmak istiyorduk, hem de okulumuzda ciddi bir başarı elde etmek istiyorduk. Başarıyı daha çok önemsediğimiz için etkinliği ikinci plana bıraktık onu yapmadık fakat çocuklarımızla gece gündüz uğraştık, denemeler yaptık, dershanelere gönderdik, etütler yaptık ve sene sonunda bizim arzuladığımız kadar olmamakla beraber dışarıdan beklenenin çok üzerinde başarı elde ettik. Çünkü geçen yıla kadar biz Fen Lisesi’ne öğrenci gönderemiyorduk, çok fazla arzuluyorduk Anadolu bölümü liseleri özellikle Fen liselerine göndermeyi çok arzuluyorduk ama olmamıştı. Geçen yıl çok uğraştık, çok didindik, bazen denemelerimiz az geldi fotokopi çektik, bazen denemelerimiz fazla geldi çocukları yoldan topladık ve başarıyı yakaladık, Fen Lisesine öğrenci gönderdik. Bu yıl bir hedefimiz var, çocuklar bilgi jokeyi haline gelmesinler diye etkinlik yaptık. Bir de başarı yılında bu yıl artık Muş’taki Fen Lisesi’ni değil Muş dışındaki illere de Fen Lisesi ve öğretmen lisesine öğrenci göndermek istiyoruz ki şu ana kadar elde ettiğimiz başarılara baktığımız zaman göndereceğimize inanıyorum. Bir sonraki sene düşüncemiz bu tür etkinliklerin dördüncüsünü yapmak, öğrencilerimizi de Muş’taki yada Muş dışındaki sınırlı Fen veya öğretmen liseleri değil de yurdumun güzide Fen Liselerine, öğretmen liselerine, Muş İlyas Sami İlköğretim Okulu’ndan öğrenci göndermek istiyoruz. Hedefimiz bu, hedefimize ulaşacağımızı da şu anda bir nebze yakalamış durumdayız. Çünkü şu anda 7. sınıfta olan ve her şeyiyle bizim olan öğrencilerimiz, ilde hatta Türkiye genelinde yapılan denemelerde dereceler alıyor. Seneye inşallah bu çocuklarımızla sadece Muş ve civar illerde değil çok daha güzel yerlerde Fen ve öğretmen liselerine öğrencilerimizi göndermek istiyoruz” dedi.

İlyas Sami İlköğretim Okulu Müdürü Fehmi Bozyiğit sözlerini şöyle sürdürdü; “İlyas Sami İlköğretim Okulu vahada açan bir çiçek, yani dışarıdan görüldüğü zaman farklı görünüyor fakat çocukların başarısı önemli, özellikle eğitim durumlarını velilerin takip etmesinden gurur duyuyoruz. Bu başarıyı elde etmemizde 2003-2004 yılından bugüne kendi okulumuzda görev yapmış olan, yolu bizimle kesişmiş olan, ayrılmış ve devam etmiş olan bütün öğretmen arkadaşlarıma, desteklerini bizden esirgemeyen bütün velilere teşekkür ediyorum.”

Bahar Şenliği etkinliği kapsamında öğrencilerin tarafından sergilenen skeçler izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
 Topkan Haber Ajansı