VANGÖLÜ Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) Muş Müessese Müdürlüğü tarafından iki haftadır Pazar günleri uygulanan elektrik kesintileri tepkilere neden oldu. Muş’ta hafta sonları yaşanan elektrik kesintileri bıktırdı. Geçtiğimiz hafta ve dün uygulanan 6’şar saatlik elektrik kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar, özellikle de herhangi bir uyarı yapılmamasına anlam veremediklerini ifade ettiler. Elektrik kesintilerinden ciddi anlamda etkilendiklerini söyleyen esnaflar ise, özellikle hafta sonlarının en fazla iş yaptıkları zaman olduğunu ve elektrik kesintilerinden dolayı pos cihazlarını kullanamadıklarını söylediler. Dün birçok müşterisinin alışveriş yapmadan geri dönmek zorunda kaldığını söyleyen Gültekin Erten isimli esnaf, müşterilerin geri gitmemesi için defalarca veresiye satış yapmak zorunda kaldığını söyledi.

6 saat içerisinde yaklaşık 15 müşterisinin geri gittiğini ve 10’a yakın müşterisinin de veresiye alışveriş yapmak zorunda kaldığını söyleyen Gültekin Erten; “Alışverişler ağırlıkta hafta sonları yapılıyor. Bugünlerde elektrik kesintisinin uygulanması doğru değil. Şayet uygulanıyorsa da uyarı yapılması gerekirdi. İki hafta üst üste elektrik kesintisi uygulandı. Müşterilerimizin birçoğu nakit ödemek yerine kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih edince sıkıntıya düştük. 6 saatlik elektrik kesintisi yüzünden yaklaşık 15 müşterim alışveriş yapmadan geri dönmek zorunda kaldı” dedi.

Uyarı yapılmadan elektrik kesintilerinin yapılmasının yanlış olduğunu savunan vatandaşlar ise; “Bir hafta boyunca herhangi bir uyarı yapılmıyor ve Pazar günü elektrik kesintisi yapılıyor. Bu çok yanlış bir uygulama, eğer kesinti uygulanacaksa birkaç gün öncesinden uyarı yapılması gerekiyor” şeklinde konuştular. Topkan Haber Ajansı