Okulda hizmetli sayısının yeterli olmaması nedeniyle öğretmenler, sınıfları  yıkadı, okulu boyadı, onarım yaptı. Okullar bu hafta başı açılıyor. Okulların açılmasından on beş gün önce seminer için görev yerlerine giden öğretmenler öğrencilerini beklemeye başladı.

Uyum seminerleri ve planlamalarını tamamlayan öğretmenler yeni döneme hazır. Muş’ta ki öğretmenler ise yeni dönemin hazırlıklarını çalışarak tamamladı. Muş’un Taşoluk Köyü Yatılı Bölge İlköğretim Okulunda görevli öğretmenler öğrencileri için sınıfları yıkadı, okulu boyadı. Bununla da yetinmeyen öğretmenler, okulun onarılması gereken bölümlerinde çalıştı. Kimi kaynak yaptı, kimi çimleri biçti. Adana, Manisa, İzmir, Rize, Malatya, Edirne, Diyarbakır’dan öğretmenlik için Muş’a gelen bu fedakar öğretmenler 3 binada boya badana yaptı. Sınıflar ise öğretmenler tarafından tektek yıkandı. Hizmetli kadrosu eksik bulunan okulda öğretmenler, okulun çevresini de güzelleştirdi. Okulun Rehber Öğretmeni Ayşe Karatekin : “Manisalıyım. İki yıldır bu okulda severek görev yapıyorum. Burada bizim imkanlarımız çok güzel. Öğrencilerimiz çalışkan, velilerimiz anlayışlı. Ben doğuya gelmekte kararsız olan öğretmenlerimi bu konuda hiç düşünmelerine gerek olmadığını söylemek istiyorum. Gelsinler ve bu güzel yerlerde görev yapsınlar dedi.

Elinde çim biçme makası ile çevre düzenlemesine destek veren Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Nur Sucu ise : “öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte okulumuzun tüm alanında çalıştık. Öğrencilerimiz için okulumuzu hazırladık. Doğu’ya ataması yapılan öğretmenlerimize gönül rahatlığı ile buraları tavsiye edebilirim” dedi. Okulun İngilizce Öğretmeni Gökhan Soylu ise : “uyum seminerinin ardından okulda el birliği ile bir çalışma başlattık. Sınıflarımızı ve bahçeyi pırıl pırıl yaptık. Öğrencilerimizin gelmesini bekliyoruz” dedi.

 Muş Ovası Gazetesi