18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Zafer Mahallesinde bulunan Toplum Merkezinde yaşlılarla bir araya gelen Vali Bektaş, Muşluların yaşlılara değer verdiğini ve onlara sahip çıktığını söyledi

Vali Erdoğan Bektaş 18-24 Mart “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla Zafer Mahallesinde bulunan Toplum Merkezinde yaşlılarla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Muş’ta yaşlıların sahiplendiğini kaydeden Vali Bektaş, devlet olarak da yaşlılara her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.
Yaşlı vatandaşlarla bir süre görüşen ve sorunlarını not alan Vali Erdoğan Bektaş burada basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, “Yaşlılar Haftası nedeni ile yaşlılarımızın bana geleceğini öğrendiğim zaman, hayır onlar gelmesin. Ben onları ziyarete gideceğim dedim ve onları ziyarete geldim. Biraz öncede ifade edildiği gibi Muş’ta Huzur evi yok. Huzurevi olmaması aslında güzeldir. Çünkü huzurevinin olmaması, insanlarımızın yaşlılarına değer verdiğini, onları sevdiğini ve onları huzur evine gönderme gereği duymadığını gösteriyor. Yaşlılarımız bizler için bir nimet. Özellikle biz devlet memurları çoğu zaman yaşlılarımızdan uzak kaldığımız için bu yaşlılarımızın tecrübelerinden faydalanma ihtiyacı duyuyoruz. Muş ilinde ve bu bölgede yaşlılarımıza gereken değerin verildiğini görmek hem bizim açımızdan hem de yaşlılarımız açısından sevindirici bir durum teşkil etmektedir. Her zaman her sıkıntıda devlet olarak yanlarında ve emirlerinde olacağımız belirtmek isterim” diye konuştu.
Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı olan Toplum Merkezi Müdürü ve Uzman Aysel Kurtkan yaşlı, hasta ve özürlü bakıcı kurslarının açıldığını ifade ederek Vali Erdoğan Bektaş’a brifing verdi. Kurtkan, “18–24 Mart yaşlılar haftası süresince yaşlılarımızı bir araya toplayarak yetiştirme yurdunda yemek tertip ediyorduk. Bu sene kendi yerimizde olmanın daha uygun olacağını düşündük. Yaşlılarımızın problemleri çözmek için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Şunu çok iyi bilmelerini isterim ki, onlar bizim gerçekten çok değerliler. Her zaman onların ihtiyaçlarına cevap vermek için, sorunları çözmek için buradayız. Yaşlı hasta özürlü bakıcı kurusu projesi hazırladık. Bu proje çerçevesinde yaşlılarımızın mevcut problemleri en asgariye indirmeye çalışıyoruz. İnşallah kısa bir süre içerisinde evde bakım çalışmalarına başlamak gayreti içerisinde olacağız. Yaşlılarımızı seviyoruz, kendilerine saygımız sonsuzdur” şeklinde konuştu.
Toplum Merkezinde bulunan yaşlı bayanlar çeşitli konularda sıkıntılarını dile getirerek Vali Erdoğan Bektaş’tan destek istediler.
 Muşun Sesi Gazetesi