AGD Merkez Hanım Komisyonu’nun geleneksel hale getirilen bayanlar arası ‘Sada-yı Kur’an’ yarışmasının için Muş’ta da hazırlıklar başladı. Mudakkes kitabımız Kuran-ı Kerim’i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenecek yarışmaya sadece hanımlar katılabilecek.
Yarışma Anadolu Gençlik Derneği Muş Şubesi hanımlar komisyonu tarafından yürütülecek. 15 yaşından büyük bütün hanımların katılabileceği Sada-yı Kur’an yarışmasında yarışmacılar, Kur’an-ı Kerim’in tümünden sorumlu olurken, yarışma esnasında yine hanımlardan oluşturulacak jürinin belirlediği yeri okuyacaklar. Yarışma için hafızlık şartı aranmayacak. Yarışma 11 Nisan günü saat 13.00’de Muş Düğün Salonunda gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen hanımlar, Anadolu Gençlik Derneği Muş Şube başkanlığı Hanım Komisyonundan bilgi alabilecek. 11 Nisan 2009 günü saat 13.00’de Muş Düğün salonunda yapılacak yarışmanın ardından Sada-yı Kur’an Yarışması’nda dereceye girenler sertifika ve değişik hediyelerle ödüllendirilecek. Yarışmanın finali Haziran ayında AGD Genel Merkezi’nde yapılacak.
Sada-yı Kur’an Yarışmasının Türkiye genelinde 1.cisi 2006 yılında yapılmış ve 57 ilden 2522 hanım yarışmacı olarak katıldığı, bu yılki katılımın daha fazla olmasının beklendiği belirtildi.
Düzenlenecek olan yarışma hakkında bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Hanımlar Komisyonu Başkanlığı, yaş ve eğitim sınırlaması olmadığı vurgulayarak, 15 yaşından büyük bütün bayanları yarışmaya katılmaya davet etti.
AGD Hanımlar Komisyonu, bayanlara özel organize edilen ve ‘Sadâyı Kur’an’ ismi verilen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması için süreci başlattı. Bu yıl 2. si düzenlenecek olan yarışma hakkında bilgi veren AGD Muş Hanımlar Komisyonu üyeleri, yaş ve eğitim sınırlaması olmadığını vurgulayarak, 15 yaşından büyük bütün bayanları yarışmaya katılmaya davet ettiler.
 Muşun Sesi Gazetesi