06–07 Haziran 2008 tarihinde Antalya da yapılan Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları final yarışmalarında, Muş Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi Türkiye Şampiyonu oldu. Geçtiğimiz ay Sivas`ta yapılan Halk Oyunları Bölge yarışmasında ilimizi temsilen büyükler kategorisinde yarışan Muş Gençlik Merkezi ekibi 12 il arasında bölge birinciliği ve en iyi performans ödülü alıp Türkiye finaline gitmeye hak kazandı.

Antalya Akdeniz Üniversitesi Anfi bölümünde yapılması düşünülen ancak havanın yaışlı olması nedeniyle Dilek Sabancı Spor Salonunda yapılan Halk Oyunları Türkiye Finalinde ilimiz Gençlik Merkezi Halk Oyunları büyükler ekibi Türkiye birincisi oldu.

Ekip eğitmeni ve Muş Gençlik Lideri Emre Yener Bulakçıbaşı; “Rakiplerimiz çok güçlüydü. Yarışmaya katılan 32 ilin 26`sıyla otantik dalda yarıştık. Birincilik ve en iyi performans ödülü almakla beraber jürinin ve seyircinin büyük ilgisi ve beyenisiyle karşılaştık. 2006 yılında da Bodrum `da Türkiye birinciliği aldık fakat geçen yıl imkansızlıklardan dolayı yarışmaya gidemedik. Bu yıl gerek Gençlik Spor il Müdürümüz Selim Keleş gerekse Gençlik Merkezi Müdürümüz Faysal Çavuş desteklerini esirgemediler. Ayrıca Dizdaroğlu şirketler grubu gençlerimize sponsor oldular. Bu sene tekrar Türkiye birinciliği yaşadık. Öğrencilerime disiplinlerinden ve başarılarından dolayı, Antalya Muşlular derneğine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”