75. Yıl Caddesi güzergahında kaldırım çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri kentin ana caddelerinden sonra ara caddelerinde de modern kaldırımlar yapıyor. Belediye yarım kalan kaldırım çalışmalarını imkanlarını zorlayarak sürdürüyor. Çeşitli bölgelerde kaldırım çalışmalarını sürdüren ekipler 75. Yıl Caddesinde de kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. bordür döşemelerini, oluk taşı döşemelerini ve kilitli parke taşı döşemelerini tamamlayan ekipler, kısa sürede boyama çalışmalarına başlayacak.

Geçen yıl Öğretmen evi, Endüstri Meslek Lisesi, Çocuk Şube Müdürlüğü gibi önemli kurumların bulunduğu güzergahta kaldırım çalışmaları yapan belediye bu yıl aynı güzergahın karşı tarafında bulunan Muş Lisesi, Yavuz Selim gibi okulların bulunduğu yolda da kaldırım çalışmaları yaptı.

Kaldırım çalışmaları hakkında Gazetemize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Necmettin Dede, bir şehrin modern görünüme kavuşması için yol ve kaldırım sorununu tamamen gidermesi gerektiğine işaret etti. Dede, imkanların elvermesi halinde şehir merkezindeki tüm yolların asfaltlanması ile kaldırımların modern hale getirilmesi için projeler üreteceklerini söyledi. Belediyenin darboğazda olduğunu ancak buna rağmen çalışmalarını kentin çeşitli bölgelerine yaydığını ifade eden Dede, geçen yıl başlatılan çalışmaları bu yıl tamamlayabildiklerini bunda da en önemli etkenin maddiyat olduğunu ifade etti.

İlin gelişmesi ve güzelleşmesi için kaldırımların mutlak suretle yapılması gerektiğini düşündüklerini ve bu doğrultudan yola çıktıklarını kaydeden Dede, “İstasyon Caddesinde yapmış olduğumuz kanal kapatma ve kaldırım çalışmalarının kente ayrı bir hava verdiğini gördük. Aynı çalışmanın Cumhuriyet Caddesinde de yapılmasına karar verdik. Ana ve ara sokaklardaki tüm kaldırımları kilitli parke taşı döşemesi ile yapmak istiyoruz. Ancak belediyenin maddi durumu bunu hayata geçirmeye elverişli değil. burada yüzlerce öğrencimiz eğitim görüyor. Kentin de en yoğun bölgelerinden birisi. Haliyle kaldırımların yeniden yapılması gerekiyordu” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi