Kültür Mahallesi’nde bulunan iki katlı metruk bina mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor. Her gün onlarca tinerci gencin harabe haldeki binaya girdiğini belirten mahalleliler, ayrıca il dışından gelen bazı dilencilerin de bu binada fuhuş yaptıklarını iddia ettiler.

Kültür Mahallesi 3 Nolu Su Deposu yanında bulunan harabe binanın biran önce yıkılması gerektiğini belirten Kültür Mahallesi sakinlerinden C.A, harabe binanın tinercilerin ve fuhuş yapan dilencilerin uğrak yeri olduğunu söyledi. Binanın yıkılması için belediyeye toplu halde dilekçe verdiklerini söyleyen C.A, “Mahallemizde bulunan harabe bina şu anda tinercilerin ve fuhuş yapan dilencilerin uğrak yeri olmuş. Çocuklarımız ve eşlerimiz dışarı çıkamaz durumdalar. Mahalleli olarak belediyeye dilekçe verdik ama belediye bize maddi imkanlarının yetersiz olduğunu ve binayı yıkamayacaklarını belirttiler. Mahalleli olarak bu binadan çok rahatsız olduk, binanın biran önce yıkılmasını istiyoruz” dedi.

N.Ç. isimli mahalleli ise; “Yaklaşık on yıldır terk edilen bina, mahallelinin korkulu rüyası haline gelmiş. Bina her an yıkılabilir ve istenmeyen olaylar yaşanabilir. Belediye tarafından su deposu üzerine yapılan oyun parkına da çocuklarımızı gönderemiyoruz. Şehir merkezinde böyle bir bina olmamalı. Belediye tarafından biran önce yıkılması lazım” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı