Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında yaptırılacak olan bir atölye ve 12 derslikli okulun inşaat çalışmaları başladı. Muş Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine ilave olarak yaptırılacak olan 12 derslikli okulun yapımına başlanıldı. Mesleki Teknik Eğitimin orta öğretim içerisindeki payının % 70’lere çıkarılması için Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında bir atölye ve 12 derslikli okulun yapımı için çalışmalar başladı.

Bir süre önce yıkılan eski binanın yerinde yaptırılacak olan binanın yapımı için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında Muş Endüstri Meslek Lisesine 1 atölye ve 12 derslikli okul yaptırıyor. Hürriyet Mahallesinde bulunan Endüstri Meslek Lisesinin daha önce mobilya dekorasyon bölümü olarak faaliyet gösteren binanın yıkımında sonra yeni bina çalışmaları da aynı hızla devam ediyor. Yeniden yapılacak olan binanın önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor.

Kısa bir süre önce yapımına başlanan okulun, şura kararları, kalkınma planlarında hedeflendiği gibi mesleki teknik eğitimin orta öğretim içerisindeki payının % 70’lere çıkarılması için yapılan bir çalışma olduğu kaydedildi.

Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında ek derslik ve atölye binasının yapılacağı kaydedildi. Atölyenin yaklaşık 500 metrekare olacağı bildirilirken 12 dersliğinde yapılacağı kaydedildi. 3 katlı olarak projesi hazırlanan binanın alt katı atölye üst iki katı da derslik olarak kullanılacak.

2008-2009 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilmesi için çalışmaların süratle devam ettiği kaydedilirken, yeni okul için önümüzdeki yıl 400 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.

 Muşun Sesi Gazetesi