Skip to main content

Madde bağımlısı gençler için temel muhasebe kursu

Muş Haber Fotoğrafı

Muşta madde bağımlılığı ve uyuşturucuya savaş açarak gençleri bir çatı altında toplayan Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, madde bağımlısı gençlere yönelik Temel Muhasebe kursunun açılmasını sağladı.

Muş Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğü işbirliğiyle madde bağımlısı gençlere yönelik 40 günlük temel muhasebe kursunun açıldığını belirten Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bingöl, bu tür kurslara ön ayak olacaklarını söyledi. Muşta mahalleleri dolaşarak kıraathanelerde gençlerle bir araya gelerek toplantılar düzenlemeye devam ettiklerini ifade eden Bingöl, gençlerin uyuşturucu batağından kurtarılmasının herkesin asli görevi olduğunu kaydetti. Açılan kursa şimdiden 25 madde bağımlısı gencin katıldığının altını çizen Bingöl, Muşun bütün mahallelerinde ağabeylerimizi, kardeşlerimizi kıraathanelerde toplayarak toplantılar düzenledik. Toplantılarımızın nedeni; yok olup giden bir gençlik vardı, gençler uyuşturucu bataklığına sürüklenmiş, hayattan soğumuş, boş sokaklarda heba oluyorlardı. Ben ve ekibim bu gençlerimizin sokaklarda heba olmasını istemedik. Bu nedenle derneğimizi kurduk. Derneğimizin amacı Muş gençliğini bir araya toplayıp toplum adına yararlı hizmetler yapmaktır. Eğer tüm mülki amirlerimiz de bize destek verirse, Allahın izniyle biz Muş ilinde uyuşturucu illetini bırakıp memleketimiz için, toplumumuz için yararlı hizmetler yapacağız. İlimizde uyuşturucu ile mücadele edilmezse 3-5 yıl sonra sevgi ve saygının ortadan kalkmasına neden olacak. Bizler bunu istemiyoruz dedi.

MUŞTA UYUŞTURUCUYU BİTİRECEĞİZ

Asıl amaçlarının Muşta uyuşturucuyu bitirmek ve gençleri uzaklaştırmak olduğunu hatırlatan Bingöl, Bu kapsamda son olarak Muhasebe ve Temel Eğitim Kursu açıldı. Toplam 25 gencin eğitim aldığı bu kurs, 28 günlük eğitimin sonunda tamamlanacak. Şu ana kadar 512 raporlu kişiyi Sağlık İl Müdürlüğüne götürdük. Tedavileri için girişimlerde bulunduk. AMATEMe gönderdik, biz Muşta artık bir AMATEM kurulmasını istiyoruz. Benim Muşlu gencim buradan Elazığa gitmesin. Burada AMATEM olursa eşi, ailesi, çocukları gidip gelebilir ve maddi sıkıntısı olmaz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Abdulbari Aksoy ile görüşmelerimiz var, sağ olsun kendisi bize destek veriyor. İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşmelerimiz var. Denetim Serbestliği Müdürlüğü ile protokol imzaladık. Ne pahasına olursa olsun Muşta uyuşturucu bitecek. Şu anda İş-Kur, Muş Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte muhasebe kursumuzu açtık. Bu kursumuzda 25 kişi var. Kursumuz hafta içi her gün 6 saat sürüyor. Kursumuz toplam 28 günlük. Kurs sonunda sertifika alan arkadaşlarımızla birlikte valiliğe gideceğiz. Kendilerinden bundan sonra da destek bekliyoruz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri