Kızılay Muş Şube Başkanlığı, yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılmak üzere il merkezinde bulunan sağlık ocaklarına mama dağıttı.

Kızılay Muş Şube Başkanlığı il genelindeki beş sağlık ocağına 600 paket mama yardımında bulundu. Yoksul ve yardıma muhtaç aileleri dağıtılması için sağlık ocaklarına dağıtılan mamaların sağlık ocağı görevlileri tarafından vatandaşlara dağıtımının yapılacağı bildirildi. Kızılay tarafından Sunay, Zafer, Saray ile 1 ve 2 nolu sağlık ocaklarına mamaların teslim edildiği belirtilirken, daha önce de Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne mama teslimatının yapıldığı kaydedildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay olarak her alanda yardım çalışması yaptıklarını ve bu çalışmaların devam edeceğini belirterek, bebeklerdeki beslenmenin önemine değindi. Koç, “Maddi durumu düşük ailelerin çocuklarının iyi beslenmeleri için bu tür bir çalışma yapmaktayız. Bu mamalar sayesinde çocuklar daha iyi beslenecek ve sağlıklı olarak büyüyeceklerdir” dedi.

Koç, “Muş’ta yardıma muhtaç vatandaşlarımız için mama yardımı yapmaktayız. Bu yardımları sağlık kuruluşlarının aracılığı ile yapmanın daha yararlı olacağına inandığımız için farklı bir yol izledik. Kızılay olarak ilimizdeki sağlık kuruluşlarını dağıtımız mamalar sürekli olarak aşı ve tedavi için sağlık kuruluşlarına getirilen bebekler için annelerine verilecek. Bu şekilde dağıtımın daha faydalı olacağı kesindir. Genel merkezimizin bize mama yardımı göndermesi halinde bu yardımların devamı gelecektir. Ancak çeşitli alanlarda Kızılay olarak yardımlarımız sürmektedir” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı