Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Edip Budan, geçmiş yıllarda düzenlenen ve kar şenliğinin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceklerini ve önemli aktivitelerle halka bir şenlik yaşatmak istediklerini söyledi.

Muş’ta 20-23 Şubat 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan kar şenliği için hazırlıkların sürdürüldüğü bildirildi. Muş’ta kış mevsiminin şehre turizm açısından bir katma değer sağlaması için hazırlanan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan kar şenliğinin çeşitli aktivitelerle dört gün süre ile yapılacağı bildirildi. Düzenlenecek olan şenlikler kapsamında resim sergisi, sıra gecesi, kar üzerinde güreş, atletizm ve müzik eğlence programlarının yer alacağı bildirildi.

Kar şenliği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Edip Budan, kar şenliğini önemsediklerini ve güzel bir program hazırlama gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Bu yıl dördüncüsünü düzenleyecekleri kar festivali ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Budan, “Muş’ta kış mevsimi oldukça etkili geçmektedir. Bu sebeple kardan şehre bir fayda sağlamak için kar şenliği düzenleniyor. Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz şenliklerde çeşitli etkinliklerle güzel bir program hazırlamaya çalışıyoruz. Şenliklerin oldukça renkli görüntülerle ve güzel bir şekilde geçeceğinden eminiz. Halkımızın da şenliklere ilgi göstermesini bekliyoruz. Zamanla bu şenlikler daha geniş kitlelere hitap ederek turizm açısından güzel bir faaliyet olabilir” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı