Kızılay, ATV ve Sabah Gazetesinin desteği ile oluşturulan Tır Tiyatrosu bugün Muş’ta “Benim Güzel Papuçlarım” adlı oyunu sahnelenecek. Türk Kızılay’ı “27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nde, çocuklara afet bilinci kazandırmak amacıyla başlattığı ve Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’nın da rol alacağı, “Benim Güzel Papuçlarım” adlı tiyatro oyunu ile katılımcıları coşturacak. İlk olarak Ankara’da sahnelenen oyun “Kızılay Dede ile Tır Tiyatrosu” projesi kapsamında bugün ilimizde de bir dizi etkinlik yapılacak.

Kızılay Muş Şube Başkanlığından yapılan açıklamaya göre bugün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenecek olan programda açılış konuşmaları yapılacak. Muş Şube Başkanı Cengiz Koç’un yapacağı konuşmadan sonra Belediye Başkanı ve Vali Vekilinin de konuşmaları olacak.

Saat 14.00’de Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’nın misafir oyuncu olarak katıldığı “benim güzel papuçlarım” adlı oyun sahnelenecek.
Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında Kızılay, ATV ve Sabah Gazetesinin desteği ile oluşturulan gezici çocuk tiyatrosunun ve Kızılay Derneği Genel Başkan Baş Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Işıkara’nın msiafir oyuncu olarak katılacağı “Benim Güzel Papuçlarım” adlı tiyatro eserine tüm Muş halkını davet ettiklerini kaydeden Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, 27 Mart’ta başlayan tiyatronun toplam 20 vilayette sahnelendiğini kaydetti. deprem riski olan kentlerde tiyatro oyunlarının sahnelendiği kaydeden Koç, tiyatronun 10 Mayıs’ta Trabzon’da sona ereceğini söyledi.

-DEPREM RİSKİ TAŞIYAN İLLERDE SAHNELENECEK
Türkiye çapında ilköğretim okullarına ulaşması hedeflenen “Kızılay Dede ile Tır Tiyatrosu”, Nisan – Mayıs 2008 dönemini kapsayan ilk etabında, deprem ve afet riski taşıyan 20 farklı ilde sahnelenecek. Türk Kızılay’ı ile Sabah Gazetesi’nin ortak sosyal sorumluluk projesi olan “Kızılay Dede ile Tır Tiyatrosu”, “Bilgiyi taşıyoruz, güvenle taşıyoruz” sloganıyla ilköğretim öğrencilerine afetleri anlatacak.

27 Mart’ta Ankara’da başlayacak olan tır tiyatrosu, 10 Mayıs’ta Trabzon’daki oyunla son bulacak. Ahmet Mete Işıkara’nın yanı sıra Neylan Özgüle, Öze Solak ve Erdem Üstün’ün de rol aldığı “Benim Güzel Papuçlarım”, Ankara ve Trabzon’un dışında, İstanbul, Sakarya, Düzce, Çorum, Karabük, Bolu, Bursa, İzmir, Aydın, Manisa, Adana, Hatay, Mersin, Ağrı, Muş, Elazığ ve Erzincan’da sahnelenecek. Tüm gösterimleri ücretsiz olan tır tiyatrosunda turne boyunca öğrencilere çocuk kitapları ve çeşitli hediyeler dağıtılacak.

 Muşun Sesi Gazetesi