Muş Kayak Merkezinde yapılan çalışmalar sonucunda kapasitesinin çok iyi bir konuma getirildiğini belirten Gençlik Spor İl Müdürü Selim Keleş, kış turizmi için hazır olduklarını ve uluslar arası faaliyetlerin gerçekleşebileceği konuma getirildiğini söyledi.

Kayak Merkezinin teleski ve sosyal tesisinde yapılan çalışmalarla tam teşekkürlük hale getirildiğini belirten Gençlik Spor İl Müdürü Selim Keleş, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Kayak Federasyonlarına şimdiden ev sahipliği yaptığını, hiçbir şekilde eksikliğin söz konusu olmadığını ifade etti. Gençlik Spor İl Müdürü Keleş, “geçtiğimiz bir ay öncesine kadar sosyal tesisimizin ek bina çalışmalarının, baby lift yerine teleskinin kurulması ve 280 metre olan kayak mesafesinin 880 metreye çıkmasıyla modern bir hale getirildi. Başta Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş’ın büyük emek ve gayretleri doğrultusunda bütün çalışmalar titizlikle baştan sona kadar tamamlandı. Kayak merkezimizin kapasitesinin büyütülmesi, modernleştirilmesi ile birlikte şimdiden bazı spor federasyonlara ev sahipliği yaptık. Bu bir başarıdır ve bu başarı tamamen göz önündedir. Bu hafta içerisinde Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Temel Eğitim Kursu ve 1.Ayak yarışmasını kayak merkezimizde gerçekleştirdi. Şehir merkezinden gelen çok sayıda vatandaş neredeyse her gün burada kayıyor. Bununla birlikte yaklaşık olarak iki hafta sonra ise Kayak Milli Takımı birinci etap kulüpler arası Kayaklı Koşu yarışmasını ilimizde ağırlayacağız. Birinci etap kayaklı koşu yarışmasına da yaklaşık olarak 400’e yakın sporcu katılacak. Bu tür faaliyetler ve ilgiler bizi oldukça sevindiriyor. Bu federasyonları ilimizde ve kayak merkezimizde rahatlıkla misafir edebiliriz. Ama bizim asıl amacımız gelecek yıl ise bu federasyonların sayısını arttırmak olacak. Muş kış memleketi ve kış turizmine önem vermemiz gerekiyor. Aynı amaç içerisinde ilimize şimdiden federasyonları çekerek getiren Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurul Üyesi Sayın Mehmet Çağlayan ve Kayak İl Temsilcimiz Sayın Bülent Solmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“ULUSLAR ARASI PİST UYGUNLUĞUNA TALİBİZ”
Muş Kayak Merkezinin kış turizmi için hazır olduğunu ve yapılan çalışmalarla büyütülen pist alanının Uluslar Arası standartlarında olduğunu belirten Gençlik Spor İl Müdürü Selim Keleş, Uluslar Arası pist uygunluğuna talip olduklarını açıkladı.

 Şahin Şahin