Skip to main content

Dede`nin yanıtı gecikmedi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş İstişare toplantısında, Muş’un kalkınması için birlik ve beraberliğin önemine değinen Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, yaşanan bazı olaylara cevap vermekte geç kalmayarak, toplumsal kalkınma için sözde değil, özde birlik olunması gerektiğini ifade etti.

Önceki gün Muş İstişare toplantısına katılan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, birlik ve beraberliğin önemine değinerek, memleketin daha iyi seviyelere çıkması için herkesin elini taşın altına kayması gerektiğini belirtti. Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın ilimize geldiği günden buyana toplumsal kalkınmak için çırpındığını sözlerine ekleyen Başkan Dede, toplumsal kalkınma için birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu ifade etti. Bulunduğumuz konumda olmamızın sebebi olarak yapılan bazı dedikoduları örnek gösteren Başkan Dede, bu dedikoduların ana sebebini ise aynı şekilde birlik ve beraberlikten yoksun olmamıza bağladı. Belediye Başkanı olarak Muş’un gelişmesi eski görünümünden kurtulması için gayret sarf eden Dede’nin zaman zaman bazı işadamları tarafından dedikodulara maruz kaldığı da bilinirken, kendisi buna rağmen herkesi aynı kefeye koymaya dikkat eden bir kişilik sergilemeye oldukça dikkat etmiştir. Bir toplumun gelişmesi ve kalkınması için huzurunda büyük önemi olduğunu ifade eden Muş belediye Başkanı Necmettin Dede, “ şayet siz evinizde iş yerinizde ve memleketinizde huzurlu değilseniz. Başarılı olmanız mümkün değildir. Başarılı olmanız için öncelikle huzurlu ve güvenli bir ortamınız olması gereklidir. Kanaatimce Muş halkı olarak oldukça güvenli bir ortama sahibiz. Ama ne kadar huzurluyuz. Önce bunu düşünmeliyiz” dedi. İlerleyenler için bazı sözler sarf eden Başkan Dede, “yukarı tırmananların önüne engel koyarsak, onların bacağından tutup çekersek. Bizimde ilerlememiz hiçbir zaman mümkün olmaz” şeklinde konuştu. İlerlemenin temel yolunun kişilerin birlik ve beraberlik içerisinde birbirlerine destek olmaları ile mümkün olacağına değinen Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, yatırımcılar arasında olan kıskançlığın, tatlı bir kıskançlık olması gerektiğini savundu.

HER TÜRLÜ İMKÂNA SAHİBİZ
Muş olarak her türlü imkâna sahip olduğumuzu sözlerine ekleyen Muş Belediye Başkanı Necmettin bu imkânları iyi değerlendiremediğimizi vurguladı. Kendisinin milletvekilliği döneminden örnek göstererek, konuya açıklık getiren Dede, “ bizim dönemimizde de durum aynen böyleydi. Biz bir iş yaparken konuyu işin ehline vermiyor, sadece menfaatlerimizi düşünüyorduk. Oysaki bu durumun böyle olması bizler için kaybedici bur durumdu. Yanı bizim eksiğimiz her ne olursa olsun gelişme ve kalkınma için ne işi ehline veriyoruz. Ne de işi ehlinin yapmasına izin veriyoruz” dedi.

“DEDE’NİN CEVABI GECİKMEDİ”
Muş spor ile ilgili olarak başlatılan destek için Muş valisi Erdoğan Bektaş’ın konuyu Başkan Dede’ye havale etmesinin üzerine, destek için işadamlarının katılımlarını ölçemeye çalışan Başkan Dede, toplantının başında yatırım yapanların söz hakkı olmadığını iddia eden işadamlarına sert yanıt verdi. Muş spora destek için katılımın çoğunluğunu ölçerken yaşanan sıkıntılardan ötürü tavrını değiştiren Başkan Dede, kendisine karşı cephe alan bazı işadamlarına cevap vermekte geç kalmadı.

 Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri