Son yıllarda dünyada yaşanan ekonomik, sosyal ve teknolojik gelişmelere paralel olarak, hizmet kapsamı genişletilen ve sürekli yenilenen İş Kur hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, e istihdamı iş kur Portal uygulama sistemini hayata geçiriyor.

7 gün 24 saat hizmetlerden yararlanma olanağı sunmak. Kurum hizmetlerinin internet ortamında sunulmasını sağlayarak iç ve dış kullanıcıların kendi işlerinin diledikleri an kendileri tarafından yapılmasını sağlamak. Kurumun yerel ofisi değiştirilerek, oluşturulan self- servis alanlarında bilgisayar teknolojisini kullanamayan kullanıcılara rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini sunmak. İş arayanların ve işverenlerin eşleştirme taleplerini daha hızlı gerçekleştirmek. İş arayanların en kısa sürede iş edinmelerini sağlayıcı önlemleri almak. İşgücü piyasası bilgi sistemi oluşturarak, işgücü piyasasında rol alan sistem kullanıcılarına güncel ve doğru bilgi sunmak. İşsiz kalanlara yasa ile öngörülen İşsizlik Sigortası ve İş Kaybı Tazminatı ödemelerini gerçekleştirmek. Kurum hizmetlerinin üretiminde yeni teknolojik olanakların kullanımını ve diğer kurumlar ile entegrasyonu sağlamak. İstihdamın korunmasını ve istihdam olanaklarının artırılmasını sağlamak. İş ve meslek bilgilendirme hizmetlerini yaygınlaştırmak.

E- İSTİHDAM İLE İŞVERENLER

İşyeri kaydını yapabilir. Kayıt bilgilerini güncelleyebilir. Aylık işgücü sorgulayabilir. İşgücü talebinde bulunabilir. İşyerinize ait açık işler takip edilebilir. Başvuran adayların davet- görüşme sonuçlarını işleyebilir. İşgücü yetiştirme kursları için kurum ile işbirliği yapmış ise; eğitmenleri bildirebilir, kursiyer seçebilir. Çalışanları için işletmelerde eğitim semineri talebinde bulunabilir ve yurtdışına işçi sevklerini yapabilir.

 Muş Ovası Gazetesi