Skip to main content

İptalin nedenini açıkladı

Muş Haber Fotoğrafı

  Muş Belediyesi 2016 yılı Eylül ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündeminde iptal edilen altyapı ihalesi vardı.

Konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Asya, İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından 2 Haziran´da yapılan kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu yapım işi ihalesinin iptal edildiğini açıkladı. Başkan Asya: Göreve başlar başlamaz bu şehrin altyapı sorununu ortadan kaldıracağımıza dair halkımıza söz verdik ve bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 2 yıl kentin altyapı projesinin hazırlanması, kredinin çıkması ve ihale yetkisinin İller Bankasına verilmesi ile ilgili hazırlıklarımızı yaptık.

Neticede 2 Haziran´da projemiz ihaleye çıkarıldı. İller Bankası, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu´nun Temel İlkeler başlıklı 5. maddesindeki İdareler, bu kanuna göre yapılacak ihalelerde saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliği, gizliliği, kamuoyu denetimli, ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur.´ hükmü ve işin kapsamında meydana gelen değişikliklerden dolayı iptal ettiğini bizlere iletti diye konuştu. Yeni İhalemiz 29 Eylül´de Yapılacak Yeni ihalenin 29 Eylül´de yapılacaını kaydeden Başkan Asya: Altyapı ihalesinin iptal edilmesinin yapılması planlanan birçok çalışmayı sekteye uğrattığını kaydeden Başkan Asya, Biz, mevcut yollarımızın yenilenmesi için alt yapı ihalesini bekledik. Yapacağımız yatırımları bir sefere mahsus ve sağlam bir şekilde yapmayı planladık. Ancak istediğimiz gibi olmadı. Her şeyde bir hayır vardır. Yeni ihalemiz 29 Eylül´de yapılacak. Temennimiz ihalenin sorunsuz bir şekilde sonuçlandırılmasıdır. Kış mevsiminde ihale sürecinin tamamlanması ve yüklenici firmanın şantiyesini kurması ile ilkbaharın ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz. Biz, her şeye rağmen sözümüzün arkasındayız.

İlk gün söylediğimiz gibi Allah´ın izniyle bu memleketin altyapı sorununu ortadan kaldıracağız şeklinde konuştu. Projenin Temeli Atılacak Konuşmasının devamında şehirlerarası otobüs terminali projesinin temelinin atılacağını ifade eden Başkan Asya: Ağustos ayı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Asya, Geçtiğimiz ay da kent genelinde rutin çalışmalarımızı sürdürdük. Bunun yanı sıra yeni projelerimizi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehirlerarası terminalimizin bir kasaba terminalini andırdığını ve değişmesi gerektiğini dile getirmiştik. Bu konuda çalışmalarımıza başladık. Yer tahsisi, ihale süreci derken, bu projemizin de yer teslimini yaptık. Önümüzdeki günlerde temel atma törenimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Aynı şekilde, her mahalleye bilgi evi projesi kapsamında eski sebze ve meyve halinin yerine ve Sunay Mahallesi´ndeki semt pazarı yerine bilgi evleri yapılması için ihalemizi yaptık. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra yer teslimi yapıldı.

Bu projemizin de temel atma törenini önümüzdeki günlerde yapmayı planlıyoruz ifadelerini kullandı. Karşıyaka´nın Bütün Sorunları Giderilmiş Olacak Karni Deresi Rekreasyon projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Asya: Söz konusu projemiz yapılan çalışmalar sonucunda şekillenmeye başladı. Projemize uygun bir şekilde Karşıyaka köprüsünü de yeniliyoruz.

Bununla beraber, Karşıyaka bölgesindeki kanalizasyon, içme suyu ve doğalgaz gibi tüm alt yapı döşemeleri tamamlandı. İçme suyunu de geçtiğimiz günlerde şebekeye bağladık.

İki yıldır burada geniş kapsamlı çalışmalar yaptık. Burada yaşayan vatandaşlarımız da bu çalışmalar sırasında bizlere katlandı. Allah´ın izniyle üst yapı çalışmalarının tamamlanması ile Karşıyaka´nın bütün sorunları giderilmiş olacak dedi. Altyapı, Yol ve Diğer Çalışmalara Değindi Başkan Asya açıklamasının devamında şunları söyledi: Alt, yapıya bağlı olarak onarmakla idare ettiğimiz SSK Caddesi´nin tamamen sökümünü yaparak, asfalt döşeme yapacağız. Mevcut yoldaki asfalt söküm çalışmasının tamamlanması ile gerekli alt yapı döşemeleri yapılacak. Elektrik kablolarının da yer altına alınması için VEDAŞ yetkililerine durumu ilettik. İnşallah en kısa sürede söz konusu yolun tüm alt yapı ve üst yapı döşemelerini tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Bununla beraber kentin birçok bölgesinde yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

Dere Mahallesi Taşo mevkiindeki çalışmaların da sonuna geldik. Önümüzdeki günlerde yeni Taşo köprüsü de tamamlanmış olacak. Soğucak ve Donatım köy yolunun girişine kadar alt yapı döşemelerinin tamamlandığı yol, Kurban Bayramı öncesi asfaltlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Tabi bu hizmetleri yapabilmek için araç filomuzun da güçlü olması gerekir.

Dolayısıyla zaman zaman yeni iş makineleri alarak sorunsuz hizmet sunmayı umuyoruz. Son olarak Ağustos ayı içerisinde iki greyder daha aldık. Yeni bir itfaiye aracı için de ihale yaptık. İnşallah hizmet anlayışı ile çıktığımız bu yol da halkımızın tüm beklentilerini karşılayacağız.

Bu duygularla Eylül ayı meclis toplantımızda alınacak kararların özelde ilimizin, genelde bölgemizin ve ülkemizin hayrına vesile olmasını dilerim. Toplantı, Başkan Asya´nın konuşmalarının ardından vatandaşların talep ve şikayetlerinin dinlenmesiyle devam etti. Meclise havale edilen evrakların görüşülmesiyle toplantı sona erdi.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri