Skip to main content

101 yaşındaki delikanlı

Muş Haber Fotoğrafı

  66 yıldır Naile Türeli (81) ile evli olan Kemal Türeli, eşine hala çok aşık olduğunu belirtti.

Merkeze bağlı Donatım köyünde uzun yıllar hayvancılık yapan ve 35 yaşında iken aşık olduğu için kendisinden yaklaşık 25 yaş küçük olan Naile ile evlenen Kemal Türeli, ilerleyen yaşına rağmen eşiyle birbirlerini halen çok sevdiklerini, aşklarının sırrının muhabbet, sevgi ve saygı olduğunu belirtti. Türeli: 66 yıldır birlikte bir yastığı paylaşıyoruz ve halen paylaşmaya devam ediyoruz. 

Çiçek, Perizade, Müyesser Müzeyyen, Malike, Cemal, Celal,  Medet, Cevdet ve Necdet isimli 5 erkek 5 kız çocuğumuzdan 55 tane torunumuz var. En büyük çocuğum 58 yaşında en küçük çocuğum ise 25 yaşındadır. Buna rağmen halen eşimi çok seviyorum. Birbirimize sevgi ve saygıda kusur etmeyiz. Her evde ufak tefek kusurlar oluyor ama kısa sürede barışıyoruz hemen.

Bu sevgimiz mezara kadar devam edecek diye konuştu. Kemal Türeli Muş´a çok küçük yaşlarda geldiğini ve o zamanlar çobanlık yaptığını söyledi. Türeli, Atatürk´ün Muş´a geldiğini hatırladığını da ifade etti. 35 Yaşımdan Sonra Nüfusta Kaydımı Değiştirdim Babasının doğduğu zaman kendisini kız olarak kaydettiğini belirten Türeli, 35 yaşında nüfuz cüzdanını değiştirdiğini dile getirdi.

Bu sürede askerlik yaşı geçtiği için çok istemesine rağmen askere gidemediğini de ifade eden Türeli: Ben askere gitmek için defalarca Askerlik Şubesine başvuruda bulundum. Ancak her gittiğimde sen kadın olarak gözüküyorsun seni askere gönderemeyiz dediler.

Onun için hem geç evlendim hem de askere gidemedim. 35 yaşımdan sonra nüfusta kaydımı değiştirdim ve Kemal olarak ismimi yazdırdım. Tekrar Askerlik Şubesine başvuruda bulundum ancak yaşım ilerlediği için beni askere kabul etmediler ve çürük raporu verdiler dedi. Halen çok sağlıklı olduğunu tüm ihtiyaçlarını kendisi karşıladığını söyleyen Türeli: Bu yaşa kadar ciddi bir rahatsızlık yaşamadım.

Ancak 2 yıl önce yüz felci geçirdim. Allaha şükür buna rağmen halın çok iyiyim ve torunlarımla ve eşimle birlikte evde günümü geçiriyorum diye konuştu. Hayır Duasını Alıyorlar Kemal dedeyi ziyarete gelen dayısının oğlu Mehmet Yıldız, Türeli´nin hala kendi ihtiyaçlarını görebilecek sağlıkta olduğunu ve zamanını evin etrafında gezerek ve ibadetle geçirdiğini ifade etti. 35 yıl boyunca nüfusta kız olarak kayıtlı olduğu için askere gidemeyen Türeli´nin 55 torunu olduğunu söyleyen Yıldız, kendisini sık sık ziyarete gelip hayır duasını aldıklarını belirtti. Kemal Türeli´nin ağabeyinin oğlu Hüsamettin Türeli de amcasını sık sık ziyaret ettiğini belirtti ve kendisinin 100 yaşını aşmasına rağmen gezebildiğini, köydeki gençler ve torunlarıyla muhabbet ederek zamanını geçirdiğini ifade etti.

Dedemizi Çok Seviyoruz Kemal Türeli´nin 13 yaşındaki torunu Şennur Türeli ise dedesini çok sevdiğini ve sık sık kendilerine hikayeler anlattığını dile getirdi. Türeli: Dedemizi çok seviyoruz.

Bize sık sık hikayeler anlatır. O eski dönemlerden bahseder. Bize sık sık da öğüt verir. Çok çalışmış çok uğraş vermiş ailesi için. O nedenle bizde şimdi onun rahat etmesini istiyoruz ve öğütlerini mutlaka uyguluyoruz ifadelerini kullandı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri