Skip to main content

İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Muş Haber Fotoğrafı

2007 yılının 4. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Yardımcısı Okan Leblebicier Başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıya İller Bankası Bölge Müdürü ve Tedaş Bölge Müdürünün dışında hiçbir bölge müdürü katılmadı.

Vali Yardımcısı Okan Leblebicier Başkanlığında yapılan toplantıya, iki Bölge Müdürü ile Belediye Başkanı Necmettin Dede, İlçe Kaymakamları, Daire Müdürleri ve Belde Başkanları katıldı. Yaklaşık dört saat süren toplantıda, İlde yapılan çalışmalar ve devan eden projeler hakkında, yetkili daire amirleri Koordinasyon Kurulu Başkanlığına bilgi verdi. Toplantı sonunda Koordinasyon Kurulu bir değerlendirme raporu açıkladı. Raporda; “İlimizde 2007 yatırım programında 8 sektörde toplam 528 proje yer almaktadır. Bu projelerin 54 tanesi Belediyelere aittir. Yatırım programlarında yer alan projelerin toplam bedeli 1 milyar 368 milyon 879 bin 771 YTL, yıllara sari olan projelerin önceki yıllar harcaması 339 milyon 648 bin 789 YTL, yatırım projelerinin 2007 yılı ödeneği ise 112 milyon 705 bin 026 YTL’dir. Genel toplamda yatırımlarımız için 2007 yılında 53 milyon 721 bin 759 YTL harcama yapılarak % 48 oranında nakti gerçekleşme sağlanmıştır. 2007 yılı yatırımlarının genel fiziki gerçekleşme oranı ise % 48 seviyesindedir.

2007 yılı için bu güne kadar tamamlanan yatırım projemiz 255 adet olup 148 proje devam etmekte, 42 proje ihale aşamasında, 83 proje ise proje yatırım aşamasında, ödenek yetersizliği ihalelerin zamanında gönderilmemesi ve benzer sebeplerden dolayı henüz başlamamıştır.

Yatırımı, sektörel bazda değerlendirdiğimizde; enerji sektörü 29 proje olup 2007 yılı ödeneği 33 milyon 824 bin 500 YTL ile birinci sırada, ulaştırma sektörü 134 proje olup yılı ödeneği 20 milyon 049 bin 899 YTL ile ikinci sırada, diğer kamu hizmetleri sektörü 160 proje olup yılı ödeneği 15 milyon 879 bin 162 YTL ile üçüncü sırada yer almaktadır.

Yatırımcı kuruluşların 2007 ödeneği bakımından; DSİ 17. Bölge Müdürlüğünün 31 projesi olup 32 milyon 560 bin 820, ödeneği ile birinci sırada İl Özel İdaresi Genel Sekterliğinin 313 projesi olup, 30 milyon 312 bin 811 YTL ödeneği ile ikinci sırada, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 25 projesi olup 13 milyon 334 bin 079 YTL yılı ödeneği ile üçüncü sırada yer almaktadır” denildi.

DAHA ÇOK KATILIM BEKLİYORUZ
Toplantıda Belediye Başkanı Necmettin Dede son sözü alan kurum temsilcisi oldu. Başkan Dede “Koordinasyon kurulu toplantıları benim için çok önemlidir. Bu herkes için önemli olmalı. Çünkü burada bir ilin kaderini belirleyen konular görüşülmekte. Biz burada daha çok katılımcı Genel Müdür görmek isterdik. Fakat beklenen katılım olmuyor. Bu konuyu gereken yerlerde, gereken kişilere de aktaracağımızdan herkesin haberi olsun. Buraya ölüm ve hastalık dışında herkesin katılması zorunludur” diyerek kurumların Genel Müdürlerine sitem etti. Başkan Dede konuşmasının devamında “önümüzde malum kış var. Ben Koordinasyon Kurulu Başkanlığından Karayolları ve Özel İdarenin Belediyeye destek vermesini istiyorum. Tabi birde koordinasyon kurulumuzun emri ile onlara destek vereceğiz. Köyde bir kar açma çalışması olursa benim aracım oraya da gidecek. Koordinasyon kurulundan bu konuya dikkat etmesini istiyoruz” diye konuştu. Muş Ovası

 NULL

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri