İl Genel Meclis, dün yaptığı toplantıda Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız’ı ağırladı. Toplantıda İl Genel Meclisi üyelerine 2008 yatırımı için bilgi veren Kaymakam Mehmet Yıldız’ın söyledikleri diğer İlçe sorunlarından farklı değildi.

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarını aralıksız olarak sürdürüyor. Bir önceki yoğun gündemin ardından, Meclis dün tek madde için bir araya geldi. 2008 Yatırım Programı dahilinde Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız’ı ağırlayan meclis, Varto’nun ihtiyaçları konusunda bilgi aldı. Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, yaptığı konuşmada; “İlçemizde ek derslik ihtiyacı vardır. Bu konuda 2008 yatırımı programı dahilinde meclisinizden destek bekliyoruz. Bunun yanında İlçemiz merkezindeki Sağlık Ocağı ve 11 köyünde bulunan Sağlık Evlerinin onarılması için, yine ödenek ihtiyacımız olacaktır” diye konuştu.

YOLLARIMIZ SORUNLU

Varto Kaymakamlığına kısa bir süre önce atandığını belirten Kaymakam Mehmet Yıldız; “İlçemizin en büyük ihtiyacı yoldur. Birçok köyümüzün yola ihtiyacı vardır. Varto’nun köylerinin tümün de yaklaşık olarak 100 kilometrelik stabilize yol ihtiyacı vardır. Bunun yanında, yine birinci kat asfalt ve ikinci kat asfalt çalışmasının yapılması büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

ADALETLİ DAĞITIM İSTİYORUZ

Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, anlattığı bir kıssadan hisse ile meclisten adaletli dağıtım istedi. Kaymakam Mehmet Yıldız;“bizim İlçemizin eksikliklerini sizlere burada aktardım. Sizler bu sorunların birçoğunu zaten biliyorsunuz. Bizim isteğimiz adaletli bir dağıtımdan yanadır” diye konuştu. Muş Ovası
 NULL