Önceki gün Muş Tren Garına gelen ve burada tiyatro gösterimi sunan Hürriyet Hakkımızdır Treni tiyatro ekibinin Muş’ta tiyatro ekibi kuracağı belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan Hürriyet Hakkımızdır Treni yetkilileri; “Muş’ta en fazla ilgi gören Akbank Çocuk Tiyatrosu oldu. Meğer ne çok tiyatro tutkunu çocuk varmış Muş’ta. Tiyatro ekibimizin gurusu Hayrettin Aslan, bu fırsatı derhal değerlendirdi. Aslan, tiyatro vagonu henüz açıldığında yanında biten Muşlu tiyatrocu Fırat Aykan’ın dertlerini dinlemek durumunda kalmıştı. Altı yıldır Muş’ta özel tiyatro yapan Aykan, tek bir mülki erkánı oyunlarına getiremediklerinden şikayetçiydi. Üstelik son gönderdiği davetiye üzerine de “İzinsiz tiyatro yapıyor” diye hakkında soruşturma açılmıştı” dediler.

Yetkililer; “Biz bir yanlış anlama olabileceğini düşündük, çünkü başta Muş Valisi Erdoğan Bektaş olmak üzere tüm yetkililer, Muş’taki kültürel hayatın zayıflığından dert yanıyordu. Ama kimse üzülmesin, tiyatro gurumuz Hayrettin Aslan ve Hürriyet ekibi, bu konuyu üç dakikada çözüme kavuşturdu. Biz Muş’ta “Hürriyet Muş Çocuk Tiyatrosu” çalışmaları başlatıyoruz. Tüm çocuklar hazır. Hepsini tiyatrocu Fırat Aykan’a yönlendirecek Aslan. Biz seneye trenimizle Muş’a geldiğimizde, çocuklar oyunu bize ve tüm Türkiye’ye oynayacak. Gerçi bu biraz Hürriyet ve Hayrettin Aslan’ın gece komplosu gibi oldu, çünkü projeden Fırat Aykan’a söz edemedik henüz, Tatvan’a doğru yola çıktığımızdan. Bu yazıyı okuyunca haberi olacak. Ama hayır diyeceğini hiç sanmıyoruz. Üstelik Muşlu çocukların komplonun bir parçası olduğunu çıtlatayım; gece yarısına kadar Hayrettin Aslan’ın kartını almak için vagon kapısında kuyruktaydılar. Biz bu kararları alırken, Muş Garı bekleme salonunda yaşananlar bu kadar eğlenceli değildi maalesef. Kampanya Koordinatörümüz Neşe Hacısalihoğlu ve insan hakları eğitimcimiz Derya Durmaz’ın sohbet ve eğitim toplantılarına katılanlar, çok iç açıcı şeyler söylemiyorlardı” dediler.

 Topkan Haber Ajansı