Bağlar Köyü’nde Salı günü öğle saatlerinde hortum meydana geldi. 2 katlı bir evin çatısını uçuran hortum, büyük paniğe neden oldu. Bağlar köyünde Salı günü öğle saatlerinde hortum meydana geldi. Çıkan hortum sonucu iki katlı evin çatısı tamamen uçtu. Çatıda bulunan kalasları ve keresteleri yerinden söken hortum sonrası büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, toz bulutu şeklinde oluşan hortum, silindir şeklinde ilerleyip, eve ulaştı. Bir anda yükselen hortum, Ramazan Bingöl’e ait Bağlar Köyü Yeşilevler Mahallesinde bulunan iki katlı evin çatısını tamamen uçurdu. Tamamen uçan çatı yine Ramazan Bingöl’e ait olan eski toprak ev ve bostanın üzerine düştü.

Şans eseri o anda olay yerinde kimsenin olmaması sebebi ile can kaybının olmadığı belirtildi. Ramazan Bingöl’e ait eski evin duvarını da yıkan hortumda, evin yanında bulunan ekili alan da zarar gördü.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde devlet memuru olarak çalışan 10 çocuk babası Ramazan Bingöl tek gelir kaynağının memur maaşı olduğunu belirterek; “ilköğretimde iki, lisede bir, yüksekokulda ise bir öğrenci okutuyorum. Ayrıca bir çocuğum asker. Çatıyı tekrardan yaptıracak maddi güce sahip değilim. Bu yüzden devletimizden yardım bekliyorum” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi