Muş’ta trafikte yeni düzenlemeler yapılmaya devam ederken bazı sürücülerin bilinçsiz bir şekilde araçlarını park etmeleri, trafiği olduğu gibi yayaları da etkiliyor.

Muş’ta Atatürk Bulvarı’nda yapımı devam eden bir inşaatın önünün güvenlik gerekçesi ile kapatılmasına rağmen araçların bu inşaatın önüne park yapmaları yayalara ve şehir içi trafiğe sıkıntılı anlar yaşatıyor. İnşaat alanının çevresinin yoldan geçen vatandaşların güvenliği açısından sac ile çevrilmesine dikkat etmeden bu bölgeye araçlarını park eden bazı duyarsız sürücüler, yayaların cadde ortasından yürümelerine ve trafikte sorunlar oluşmasına sebep oluyorlar.

Araç sürücülerinin dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan bazı vatandaşlar, “Sürücüler araçlarını park ederken dikkat etmeleri gerekir. İnşaat alanı önüne araç park edilmesi hiç doğru değil. İnşaat devam ettiği için kaldırım zaten kapalı. Bu sebeple yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Bir de bu inşaat alanı önüne araç park edilence yayalar tamamen yol ortasından yürümek zorunda kalıyor. Bu duruma müsaade edilmemelidir” şeklinde konuştular.

 Topkan Haber Ajansı