Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin eşi Yıldız Dede’yi ziyaret eden Grup Gasparyan tiyatro ekibi geçtiğimiz günlerde düzenlenen tiyatroya desteklerinden ötürü teşekkür etti. Muş’un ilk müzikal tiyatrosu Grup Gasparyan, şehir tiyatrosunun ilk olarak 30 Nisan’da sunduğu tiyatro şölenine katılımıyla Gruba destek verdiğini gösteren Yıldız Dede’yi evinde ziyaret etti.

Grup Gasparyan İlk Tiyatro oyununda herkese davetiye gönderdiği halde yalnızca Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin eşi Yıldız Dede’nin katıldığını İfade eden Grup lideri Elif Çetinbaş; “Protokolün eksik olduğu geceyi tiyatro sevenler doldurmuştu. İlk gösterilerini yapmak için Muş’un kurtuluşunun yıl dönümünü seçen grup bu anlamlı günde aralarında yazmış olduğu oyunları sergileyerek izleyenlerden büyük ilgi gördü. İlimizin Kurtuluş gününde hazırladığımız tiyatro oyunlarımızla ilde yalnız kalmanın ve çalışmanın ne kadar güç olduğunu gördük. Tiyatro oyunumuza Yıldız Hanım ile Muş Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz bizleri yalnız bırakmadı kendilerine buradan bir kez daha grubum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Grup Gasparyan kurucusu Elif Çetinbaş; “Grubumuz için çok önemli olan bu ilk adımda bizleri yalnız bırakmayan tiyatro severlere destek ve duyarlıklarından dolayı teşekkür ederim. Aslında grup olarak protokolün katılmaması bizi üzmüştü ama bunun yanında bizi destekleyen, farkımıza varan ve desteklerini hissettiklerimiz kişilerin azınlık olmadıklarını gördüm. Bunların başında belediye başkanının eşi Yıldız Hanım geliyor. Tiyatromuzun müşerref etmekle kalmayıp çok beğendiğini söylesen akıl dolu bilgilerini bizimle paylaşarak yol gösteren, bizi sayın bakanımızla görüştüren, sorunlarımızı anlatmamıza vesile olan Yıldız hanıma grubum adına çok teşekkür ediyorum. Bunun yanında bizden yardımlarını esirgemeyen yerel basınımıza duyarlıklarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi