Skip to main content

Antalya`da Muş rüzgarı.

Muş Haber Fotoğrafı

Antalya`da yaşayan Muşlu gurbetçilerimiz, Antalya da bir araya gelerek birlik ve beraberlik örneğini sergilediler. Muş Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu ile başkanlığa gelen Abdulkerim Bozkurt, Sahil Memiş ve yönetim kurulu üyeleri, Şadırvan Restaurant’ta Muş gecesi düzenleyerek, hemşerileri ile kaynaştı. Katılımın yoğun olması yönetim kurulu üyeleri arasında memnuniyet yarattı.

Yönetime gelir gelmez tüm hemşerileri ile bir araya gelmeyi iple çektiklerini dile getiren Bozkurt, “Gecemiz düşündüğümüzden daha çok katılımla gerçekleşti. İlim ve insanımla kaynaşmaktan son derece mutluyum ve Muş’lu olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Gecenin başlangıcında bir konuşma yapan Bozkurt, “ Amacımız Dünya turizm kenti olan Antalya’mızda, kültürümüzü, folklorumuzu, gelenek ve göreneklerimizi, canlı ve diri tutmaktır. Bu özelliklerimizi yaşatmaya çalışırken, aynı zamanda da Antalya toplumuyla sağlıklı bir entegrasyon sağlamak amacı içerisindeyiz” dedi.

Bozkurt, “Entegrasyonunun oluşumu içerisinde iken özümüzden ve kültürümüzden kopmadan yapmak en büyük çabamız olacaktır” şeklinde devam etti. Dernek olarak Muş kültürü ve geleneklerini Antalya halkına en doğru şekilde tanıtma uğraşı içerisinde olacaklarını dile getiren Bozkurt, “Antalya’lı kardeşlerimizden kültürümüze karşı daha duyarlı olmalarını diliyorum. Bu sayede Muş ilimizin kültür, gelenek ve görenek zenginliğini görecekler” dedi. Dernek yönetimine gelinmesinin ardından Antalya’da yaşayan hemşerilerine ulaşmanın zorluğuna bakmadan çabalarının devam ettiğine de değinen Bozkurt, “Tüm hemşerilerime katılımlarından dolayı teşekkür ederim, dernek çalışmalarımızda her zaman desteğin olacağının bir göstergesidir. Antalya’da bu dayanışma ile çok büyük işler başaracağız” diye konuştu.

KİMLER YOKTU Kİ!

Muş Kültür ve Dayanışma gecesine katılanlar arasında AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Kepez Belediyesi Meclis Üyelerinden, Zeki Çivik, Veli Yavuzcan ve birçok bürokrat da yer aldı. Muş Milletvekili Seracettin Karayağız kısa bir konuşma yaparak, geceye davet edilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Muş insanın nerede olursa olsun memleket sevdalısı olduğunu dile getiren Karayağız, “Biz Muş’lular kültürümüzü, geleneğimizi ve göreneğimizi nerede olursak olalım sahip çıkmanın onur ve gururu içerisindeyiz” dedi.

MUTLU SÖYLEMEZ’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Geceye en büyük katkıyı Şadırvan Restaurant Sahibi Mutlu Söylemez yaptı. Dernek Başkanı Bozkurt, Mutlu Söylemez’in gecenin düzenlenmesinde çok büyük fedakarlık yaptığını belirterek, “Sayın Söylemez hiç bir para talep etmeden iş yeri kapısını tüm hemşerilerine açtı. Bu örnek davranışından dolayı dernek adına kendisine minnettarlığımı belirterek bu plaketi günün anısına kendisine sunuyorum” dedi. Mutlu Söylemez, bu davranışın şeklini imkanları olan tüm Muş’luların göstereceğinden emin olduğunu belirterek, “Bizler birlikteliğimiz için imkan dahilin de ne gerekiyorsa yaparız. Çünkü ; bu bizim özümüzde var” şeklinde konuştu.

GELİN DİLOVAN COŞTURDU

Gecenin en büyük sürprizi ise Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Seher Dilovan oldu. Dernek yönetiminin büyük çabaları ile geceye davet edilen Seher Dilovan, eşinin Muş’lu olması nedeniyle tüm Muş’luların gelini olduğunu söyledi. Gecede eğlenmeyenleri işleri gereği yurt dışında olan eşine şikayet edeceğini dile getiren Dilovan’ın bu sözleri tüm Muş’luları harekete geçirdi ve gece boyunca pist boş kalmadı. Bir ara da derneğe katkı sağlamak amacıyla bir tablo açık artırma ile satışa sunuldu. Muş’lular ve gecede yer alan yerel yönetimde bulunan bürokratlar ellerini ceplerine atarak derneğe katkıda bulundular.

 Haber 49

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri