Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında ilimize gelen heyet ziyaretlerine devam ediyor. Öğretmenler İl Müftüsü Dursun Ali Şeker’i makamında ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Trabzon’dan İlimize gelen Öğretmenler İl Müftüsü Dursun Ali Şeker’i makamında ziyaret ettiler. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan İl Müftüsü Dursun Ali Şeker; “Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen Gönül Köprüsü Projesi’nin ülkemiz insanlarının ve özellikle öğretmen ve öğrencilerimizin birbirlerini daha yakından tanıması, ülkemizin çeşitli illerinde bulunan tarihi zenginliklerin yerinde görülmesi ve kardeşliğimizin güçlenmesi açısından son derece faydalı olduğunu” söyledi.

İl Müftülüğünce; çocukların eğitimi için yapılan faaliyetlere de değinen Şeker: ”Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla Kur’an Kurslarında Okuma Yazma Kursu açıldığını ve açılan kurslara yoğun talep olduğunu belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yurt genelinde yürütülen kız çocuklar okulsuz kalmasın kampanyasına Muş İl Müftülüğü olarak 2008 eğitim öğretim yılında din görevlilerinin katkılarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verdiklerini, bu yıl da kampanyaya devam edeceklerini dile getirdi.

Ziyaret sonunda misafir öğretmenlere İl Müftüsü Dursun Ali Şeker tarafından Diyanet yayınlarından çeşitli kitaplar hediye edildi.

 Muşun Sesi Gazetesi