Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerini makamında kabul eden Vali Bektaş, vilayetlerin kalkınmasında Ticaret ve Sanayi Odasının katkısı olduğunu üyelerin bunu esas alarak çalışmalarını sürdürmesi gerektiği kaydetti.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Cumartesi günü yapılan seçimlerden sonra meclis üyeliğine seçilenler ile bir araya gelen Vali Bektaş, TSO’nun meclis üyeliğine seçilenleri tebrik etti.

Bazı vilayetlerde Ticaret ve Sanayi Odalarının şehrin kalkınmasında büyük bir rol aldığını kaydeden Vali Bektaş, 26 Ağustos’ta 26 fabrikayı açmayı hedeflediklerini oysa bu hedefin TSO tarafından belirlenmesi gerektiğini kaydederek, memleketin sahipsiz olmasından dolayı bu hedefi Vali olarak kendilerinin belirlediğini söyledi. Malazgirt’te tarım aletleri fabrikalarının kurulması için bir takım çalışmalar yaptıklarını kaydeden Vali Bektaş, bölgede bir potansiyelin olduğunu ve bunu başarmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Malazgirt’e önceki gün Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç ile birlikte gittiklerini kaydeden Vali Bektaş, yüksekokul açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Açılacak olan yüksekokulun ilçeye büyük bir katkı sağlayacağını kaydeden Vali Bektaş, tarım aletlerinin üretildiği fabrikalarında açılması ile ilçede ekonomik düzeyin olumlu olarak değişeceğini de sözlerine ekledi.

Valilik toplantı salonunda Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ile bir araya gelen Vali Erdoğan Bektaş, üyeler ile tek tek tanıştıktan sonra, daha çok Ticaret Odası olduğunu, sanayicilerin mecliste az sayıda olduğunu söyledi.

Meclis Üyeleri ile birlikte Vali Erdoağn Bektaş’ı makamında ziyaret ettiklerini kaydeden TSO Başkanı Şeyhmus Sinecem, seçimlerinden arından göreve başlayan üyeler ile Vali’yi ziyaret etmek istediklerini kaydederek, Muş’ta yatırım sağlanması için mesai mefhumu gözetmeden çalışan Vali Bektaş ile çok güzel çalışmalar yapacaklarını söyledi. Vali’nin 26 Ağustos’ta 26 fabrika açma hedefinin çok büyük bir hedef olarak gördüğünü ve bu hedefe adım adım ulaşılacağına inandığını kaydeden Sinecem, ilerleyen günlerde Ticaret ve Sanayi Odasının da gerekli katkıyı sağlayacağını ve Muş’un kalkınması için mücadele edenlerle hareket edeceklerini söyledi.

 Muşun Sesi Gazetesi