Toplum Destekli Polislik çalışmaları kapsamında çeşitli faaliyetler yürüten Emniyet Müdürlüğü Muş’ta bir ilke daha imza attı. Emniyet Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Sağlık Sen ve İl Müftülüğünün işbirliği ile düzenlenen sünnet şöleninde 66 çocuk sünnet ettirildi.

Emniyet Müdürlüğü yayımladığı basın açıklaması ile halkı bugünkü sünnet törenine davet etti. Açıklamada, “Polis-Halk ilişkilerinin geliştirilmesi ve Toplum Destekli Polisliğin alt yapısının oluşturulması projesi kapsamında Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ’ ın önderliğinde Emniyet Müdürlüğümüz, İl Salık Müdürlüğü ve Sağlık-Sen Sendikası Muş Şubesinin Katkılarıyla 24-25/01/2009 tarihlerinde 66 çocuğumuzun sünnetleri yapılmıştır.

Sünnet edilen çocuklarımızın 27-28/01/2009 tarihlerinde gerekli sağlık kontrolleri yapılmış, 30/01/2009 tarihinde Müdürlüğümüz Polisevi Şube Müdürlüğünde Sünnet edilen çocuklarımıza sünnet kıyafetlerinin giydirilmesi ve kına merasimi yapılacaktır.

31/01/2009 cumartesi günü saat 12.00’ da İlimiz Muş Düğün Salonunda sünnet olan çocuklarımıza yönelik hazırlanan “ POLİS AMCA KİRVEM OLURMUSUN” isimli Sünnet Şölenine tüm halkımız davetlidir” denildi.

 Muşun Sesi Gazetesi