Skip to main content

Flistin için 31bin TL yardım toplandı

Muş Haber Fotoğrafı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve İnsanı Yardım Vakfı (İHH) tarafından Filistin’in Gazze şehrinde, zalim İsrail tarafından yapılan saldırılar sonucu ailesini kaybetmiş, yaralanmış, sokakta kalmış kardeşlerimiz için düzenlenen kermes beklenenin üzerinde yoğun ilgi gördü.

Üç gün boyunca devam etmesi kararlaştırılan kermese yoğun ilgi olunca kermesin süresi 2 gün daha uzatıldı. Konu ile alakalı olarak açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Muş Şube Başkanı Aydın Suna, düzenlenen kermesten şuana kadar 31 BİN TL, gelir elde edildiğini ifade ederek, “ kermesimize Muşlu kardeşlerimiz beklenin üstünde ilgi gösterince bizde ortak bir karar alarak süreyi 2 gün daha uzattık” dedi.

Suna, kermesin düzenlenmesinde kendilerine yardımcı olan Kuran Kursu Hocalarına ve Öğrencilerine, Ailelere ve Dernek yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti. Bizim bu büyük vahşete ve soykırıma seyirci kalmamız mümkün değildir. AGD olarak “haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır” sözü mucibince bu saldırıları bütün şiddetiyle lanetlediğimizi belirtmek istiyoruz. Dünya, tarihin gördüğü en vahşi soykırım girişimlerinden birine sahne oluyor. Irkçı emperyalistlerin başını çektiği İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde bir soykırım gerçekleştiriyor. Siyonistler, insan haklarını karakterlerine uygun bir şekilde ihlal etmeye devam ediyor. Zalim işgal güçleri, tasallutlarıyla çocuklara, kadınlara varana kadar herkese, her türlü saldırıda bulunmayı sürdürüyor. Ateşkes zamanında ambargo ile Gazze halkını ölüme mahkum eden İsrail, ateşkesten sonra da füzelerle Gazze halkını yok etmeye çalışıyor. Siyonist devlet İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde Filistin’de insanlık dışı bir saldırı daha düzenledi. Bildiğiniz gibi dün, savaş uçakları eşliğinde yapılan saldırılarda 1000’nin üzerinde Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Bizler, öncelikle çoğunluğunu masum sivillerden oluşan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve Filistinli mücahitlere güç niyaz ediyoruz. Filistin davası, İslam ümmetinin ortak davasıdır. Bizim bu büyük vahşete ve soykırıma seyirci kalmamız mümkün değildir.

AGD olarak “haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır” sözü mucibince bu saldırıları bütün şiddetiyle lanetlediğimizi belirtmek istiyoruz. Bu saldırılar İsrail’in kana doymadığının bir göstergesidir. Bu, Siyonist İsrail’in Filistin’de yaptığı ne ilk ne de son katliamdır. Bütün İslam âleminin yükünü üzerinde taşıyan Filistin bugün kan revan içindedir. Batmış bir ekonomiye, işgal edilmiş topraklara, yıkılmış okullara, açlığa, susuzluğa ve hastalığa rağmen hala o toprakları bırakmamak için mücadele veren Filistin, gerçek bir destek beklemektedir. Filistin halkı insanlığın sessiz bakışları arasında yok edilmeye çalışılırken, İslam dünyasının parçalanmışlığı ise İsrail’e cesaret verip, katliamlarını pervasızca uygulamalarına sebep olmaktadır. Osmanlı’dan aldığı mirasla İslam dünyasının hamisi konumunda olan ve bütün dünyanın gözü üzerinde bulunan Türkiye de her fırsatta İsrail’le stratejik ortaklığı pekiştirmeyi tercih etmektedir. Daha geçtiğimiz gün veda ziyaretleri kapsamında Türkiye’ye gelen Olmert’i kabul eden Başbakan bugün meydana gelen saldırıları cılız tepkilerle geçiştirip BM’yi göreve çağırmaktadır. İsrail tel’inden ve kınamadan anlamaz. O, ancak müeyyideden anlar. İslam Ümmeti artık acizliği bir kenara bırakıp İsrail’e hak ettiği karşılığı vermelidir. Türkiye’nin öncülüğünde sekiz İslam ülkesinin bir araya gelerek kurdukları D-8’in işlevselleştirilmeli ve bu organizasyon aracılığıyla bütün İslam alemi adına saldırılara karşı gerekli cevap gür bir şekilde verilmelidir. İsrail’in yaptıkları yanına kar kalmamalıdır. Bizler AGD olarak bu insanlık suçu bitinceye kadar tüm imkânlarımızla 60 senedir direnen Filistin halkının yanında olacağımızı ilan ediyor ve halkımızın göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ediyoruz”.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri