Skip to main content

Hava sıcaklıkları artıyor

Yurdun doğu bölgelerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Artvin, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve aralıklı yağışlı, diğer yerler ise parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre, rüzgar genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Sıcaklıklar ise yurdun batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu. Bugün yurdun doğu bölgelerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Artvin, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve aralıklı yağışlı, diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Marmara Bölgesi, parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde sis bekleniyor. Ege Bölgesi’nde parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor. Akdeniz Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor. İç Anadolu’da parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin kuzeybatı kesimlerinde hafif sis bekleniyor. Karadeniz’in batısında parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz’de ise hava parçalı, doğusu çok bulutlu. Artvin çevreleri yağmur ve karla karışık yağmur yüksekleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusu ile Muş ve Bingöl çevreleri kısa süreli ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeydoğusunda sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Şanlıurfa ve Diyarbakır çevreleri aralıklı ve kısa süreli yağmurlu geçecek. Diyarbakır, Gaziantep ve Batman çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

-DENİZLERDE HAVA-

Karadeniz, parçalı, doğusu çok bulutlu. Rüzgar; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusu kuzeydoğu, akşam güneydoğudan 2 ila 4, Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, akşam güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga 1,0 ila 1,5m olacak. Görüş ise iyi olacak.

Marmara’da parçalı bulutlu, sabah saatlerinde sisli, Rüzgar; güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde. Dalga 0,5 ila 1,0 m olacak. Görüş: iyi, sis anında zayıf olacak. Ege, parçalı ve çok bulutlu. Rüzgar; güney ve güneydoğu, sabah Güney Ege’de güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde olacak. Dalganın ise 1,0 ila 2,0m arasında olması beklenirken., görüş iyi olacak.

Akdeniz parçalı, doğusu çok bulutlu. Rüzgar; doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde batısında güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde olurken dalganın 0,5 ila 1,5 metre olması görüşün de iyi olması bekleniyor. Van Gölü ise çok bulutlu. Rüzgar; batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde eserken, dalga; 0,25 ila 0,50 m olacak
 ANKA

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri