Skip to main content

Elektrik direkleri tarih oluyor.

Muş Haber Fotoğrafı

Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesi güzergahındaki elektrik direklerini ortadan kaldırmak için yer altı döşeme çalışmalarını sürdüren TEDAŞ, döşemeleri 1 milyon 800 bin YTL’ye mal etti. TEDAŞ Muş Müessese Müdürlüğü Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesi güzergahında bulunan elektrik döşemelerini yer altından döşemeye başladı. Çalışmalar kapsamında tahrip olan yol ve kaldırımlarda da gerekli düzenlemeler yapılacak. Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesinde bulunan elektrik direkleri artık tarihe karışıyor. TEDAŞ Muş Müessese Müdürlüğü bu iki cadde güzergahındaki elektrik döşemelerini yer altından döşemek için başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Elektrik direklerinin ve kablolarının yaratmış olduğu çirkin manzara bu hummalı çalışma ile ortadan kalkmış olacak.

TEDAŞ Muş Müessese Müdürlüğü tarafından daha önce ihalesi yapılan Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesindeki elektrik kablolarının yeraltından döşenmesi işinin 1 milyon 800 bin YTL’ye ihale edildiğini kaydeden TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Murat Karagüzel, çalışmalardan dolayı yol ve kaldırımlarda meydana gelebilecek her türlü tahribatın ihaleyi alan firma tarafından karşılanacağını ifade etti.

Daha önce ihalesi yapılan ve bir süre önce başlayan elektrik hatlarını yeraltından döşeme çalışmalarının kısa sürede tamamlanması için ekiplerin gerekli titizliği gösterdiğini kaydeden Karagüzel, yeraltı döşemesinin hem sağlıklı elektrik akımını sağlayacağını, hem de ana caddelerde direk ve kablo gibi görüntülerin ortadan kaldırılacağını söyledi.

Çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Caddesindeki döşemenin tamamlandığını v ebu güzergahta ufak tefek işlerin kaldığını kaydeden Karagüzel, Hürriyet Caddesinde kazı çalışmalarının başladığını ve buradaki çalışmaların yaklaşık bir ayda tamamlanacağını ve elektik akımının tamamen yer altından verileceğini ifade etti.

Daha önce belediyenin yol ve kaldırım çalışmaları yaptığı bölgelerde de kazı çalışmaları yaptıklarını belirten TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Murat Karagüzel, “kurumumuz tarafından 1 milyon 800 bin YTL’ye ihale edilen Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesindeki elektrik hatlarının yeraltından döşeme çalışmaları bir süreden beri devam ediyor. İhaleyi alan firma havaların elverişli olmasından sonra Cumhuriyet ve Hürriyet Caddesinde yeraltı elektrik döşemelerine başladı. Döşeme çalışmalardan dolayı belediye tarafından daha önce yapılan yol ve kaldırımlarda meydana gelebilecek her türlü tahribat ihaleyi alan firma tarafından yaptırılacaktır. Bunu ihale şartnamesinde de açıkça belirttik. Belediyemiz sağ olsun güzel bir çalışma yapmıştı. Malum yeraltı döşemesi söz konusu olunca kazı çalışmaları yapılması gerekirdi. Gerekli izni aldıktan sonra kazı çalışmalarımızı yaptık. Ancak daha sonra uygun şartlara getirilecek şekilde yaptırılacaktır. Şu anda İmam Hatip Lisesi civarındaki elektrik kabininden Otogar civarında bulunan elektrik kabinene kadar yeraltı kazı ve döşeme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Hürriyet Mahallesinde bir kısım çalışmalar yapıldı. Ama öncelikle ana cadde olan Cumhuriyet caddesindeki çalışmalar tamamlanacak. Cumhuriyet Caddesinde buraya göre biraz daha kalabalık bir trafik akışı var. O yüzden süratle buradaki çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz. Daha sonra Hürriyet Caddesinde de gerekli çalışmalar yapılacaktır” diye konuştu

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri