Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu idarecileri Belediye Başkanı Dede’den okulun çevre düzenlemesi ve yol sorunu gidermesi için yardım talebinde bulundu. Muş Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Fırat Bingöl ve idareciler dün Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret ettiler.

Başkan Dede’nin özellikle ilimizde bulunan okullar için yapmış olduğu hizmetleri oldukça beğendiklerini ve okulların çevrelerine yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu kaydeden YİBO Müdür ve Öğretmenleri, “ilimizde bulunan okullar için yapmış olduğunuz hizmetler inkâr edilemez. Okulların yol ve bahçeleri için yapmış olduğunuz çalışmalar bizleri memnun ediyor. Bizlerde aslında istek olarak değil de ilimizin bir büyüğü olarak okulumuz için bazı şeyler yapmanızı bekliyoruz. Biz istemeden de sizin imkânlarınız doğrultusunda bir şeyler yapacağınızı biliyoruz. Fakat yinede bizim burada bulunmamızı bir ziyaret olarak kabul edin” şeklinde konuşarak Başkan Dede’nin diğer okullara yapmış olduğu güzel hizmetlerden kendi okullarına yapmalarını da beklediklerini kaydettiler.

Merkez YİBO Müdürü Fırat Bingöl okul müdürlüğüne daha yeni başladığını ve okulunun birçok eksiğinin olduğunu kaydederek, “okulumuzun bahçesi ve yollarının asfalt yapılması gerekiyor. Bizlerde çalışanlar olarak öğrencilerimizin daha bakımlı ve daha düzgün okullarda okumasını istiyoruz. İl milli eğitim müdürlüğümüz gerekli olan bütün işleri yapıyor. Aslında her şeyi onlardan beklemek doğru değil. Belediye Başkanı olarak sizi kendimize daha yakın gördüğümüz için buraya geldik. Bizimkisi bir ziyaret fakat diğer okullara yapmış olduğunuz hizmetleri bizlerde bekliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Okul Müdürü ve çalışanların kendisine yapmış olduğu ziyaretten bir hayli memnun olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Necmettin Dede, “eğitim öğretim bizim için önemlidir. Muş belediyesi olarak okullarımızın yolları ve gerekli olan kısmi işleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İmkânımız olsa okulların her şeyini biz üstleniriz. Ama bunu herkes biliyor ki imkânımız ancak bu kadara yetiyor. Yinede belediye olarak okullarımızın yollarını bahçelerini yapmak bizim işimiz. Ve her zamanda yapacağız” dedi. İl Özel İdaresinin kendisine yardımcı olması halinde merkezde bulunan bütün okulların yollarını yapacağını vurgulayan Dede, “ özel idare bize yardımcı olsa bizde okulların bahçelerini yollarını yaparız. Bizde mevcut her şey var ama ödeneğimiz yok. Çocuklarımız için daha temiz daha güzel bir çevre yapmak bize mutluluk verir” diyerek sözlerine son verdi.

 Muşun Sesi Gazetesi