Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Siyaset Akademisi kursiyerlerine ders vermek için gittiği illerde AK Parti’li olanla, olmayan belediyeler arasındaki hizmet farkının mukayese edilemeyecek düzeyde olduğunu belirterek, “AK Parti kapatılmayacak. Ama kapatılırsa tabela değişir, hizmet kervanı yürür” dedi.

Başkan Şahin, AK Parti tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’nin Yerel Yönetimler Programı’nda Bursa, Ankara, Diyarbakır, İzmir, Afyon, Mardin ve Muğla’dan sonra 14 yıllık belediye başkanlığı tecrübelerini Muş ve Bitlis’teki kursiyerlerle paylaştı. Siyaset Akademisi’nin AK Parti’nin Türkiye’nin değişimine yönelik kararlılığını gösterdiğini ifade eden Şahin, “Türkiye’de bu dönemde olduğu kadar halkın iradesi yönetime yansımadı. Bundan dolayı da halkımızın kötüsünün iyisi ile yetindi, aldığı hizmetten çok kendisine zarar gelmemesini bekledi. AK Parti ile bu zihniyet değişti. Bugün Siyaset Akademisi için Muş’ta ders veriyoruz. Muş’u gezdiğimde halkın dinleneceği parkların, çocukların oynayacağı oyun alanlarının yapımının bile bu dönemde gerçekleştiğini görmek, bu farklılığı anlatmaya yeter. Bursa’da da 20-30 yıldır konuşulanları 4 yıla sığdırdık. AK Parti Hükümeti’nin farkını görmek isteyen 2002 yılından önceki krizlere bir baksın. Eğer dünyada son yıllarda yaşanan en büyük küresel krizin 2002 yılından önce yaşanmış olmasını düşünmek bile istemiyorum. Bugün dünyanın sarsıldığı krize rağmen ekonomimizin ayakları yere sağlam basıyor. AK Parti’li yerel yönetimlerin farkını görmek isteyen de 2004 öncesi ve sonrasına bir baksın. Zaten bu hizmetler olmasaydı bugün AK Parti’nin kapatılmasına gerek kalmayacak ilk seçimde halkımız zaten kapatacaktı” diye konuştu.

AK Parti’nin kapatılacağına inanmadığını ancak kapatılması halinde demokrasinin büyük bir darbe alacağını vurgulayan Şahin’in “Partileri millet açar, millet kapatır. AK Parti kapatılsa da, tabela değişir, hizmet kervanı yürür” şeklindeki sözlerini kursiyerler ayakta alkışladı.

Seminer sonrasında Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Başkan Şahin’in 14 yıldır belediye başkanlığındaki başarısıyla Türkiye’nin en başarılı ‘belediye başkanları’ arasında yerini aldığını belirtti. AK Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık da, günün anısına ilin simgesi lalelerin yer aldığı tablo hediye etti.