Belediye Meclis toplantısına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, 65 hanenin araç yetersizliğinden dolayı susuz kaldığını öğrenince belediyeye 150 bin YTL değerinde bir kepçe sözü verdi.

Muratpaşa Mahallesinde 65 haneye belediyenin içme suyu veremediğini belirten mahalle sakinlerinden Ekrem Karadağ, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’i sorunu anlatarak yardım talebinde bulundu. Şahin, 65 hanenin içme suyuna kavuşması için gerekli olan kepçenin ne kadar maliyeti olduğunu sordu. Kepçenin 150 bin YTL olduğunu öğrenen Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bir kepçe alıp göndereceklerini söyledi.

Bursa Büyük Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hikmet Şahin dün Muş Belediyesinde yapılan 45. meclis toplantısına katılarak Başkan Dede ve meclis üyeleri ile birlikte bir süre sohbet etti.

Muş’un gerçekten güzel bir şehir olduğunu kaydeden Şahin, belediye meclis üyeleri ile Başkanın bu güne kadar hiç muhalif olmamasının gerçekten şehir için faydalı bir durum olduğunu kaydetti.

Siyaset akademisine katılmak üzere Muş’a gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin yaklaşık iki gün boyunca Muş’ta çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerine Muş Belediyesini de ekleyen Şahin, ziyaretinin meclis toplantısına denk gelmesine de sevindiğini kaydetti.

Hikmet Şahin’in Belediyeye yapmış olduğu ziyaretten bir hayli memnun olduğunu kaydeden Başkan Dede ise, yapılan toplantılar hakkında Başkan Şahin’e kısa bilgi vererek, meclis üyeleri ile birlikte uyum içinde olduklarını vurguladı. Herkes ile uyum içinde olduklarını vurgulayan Dede, hizmet için ağız birliği yaptıklarını bu anlamda Muş milliyetçiliği güttüklerini dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin belediyeciliğin önemine değinerek, vatandaşın en çabuk ulaştığı makamın belediye başkanlığı olduğunu ifade etti. Belediyeciliğin gerçekten önemli bir meslek olduğunu kaydeden Şahin 15 yıldır bu mesleği yaptığını ve zorluklar altında Belediye Başkanlığı yaparak halka hizmet verdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin Belediye Başkanları toplantısında her defasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Muş’un sorunlarını dile getirdiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Dede’nin çalışmalarının gerçekten takdire şayan olduğunu bu anlamda elde olan imkanlar doğrultusunda yapılan çalışmaları başka bir şehrin belediye başkanı olarak takdir ettiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlara ve Meclis üyelerine söz hakkı veren Dede, karlı çıktı. Muratpaşa Mahallesi sakinlerinden Ekrem Karadağ, mahallelerinde yaklaşık olarak 65 hanenin suyunun olmadığı ifade ederek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan’ından Muş Belediyesine kepçe verilmesini istedi. Vatandaşın sesine duyarlılık gösteren Şahin ise, belediyeye kepçe alma sözü verdi.

 Muşun Sesi Gazetesi