Yavuz Selim İlköğretim Okulu Eski Binasının tadilatı ve yapılan 12 derslikli yeni yapımının ardından eski 12 derslikli eski bina yıkılarak okulun önündeki alanın genişlemesi sağlandı. En kısa sürede enkazın kaldırılarak çevre düzenlemesi yapılması bekleniyor.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu bahçesi, eski 12 derslikli binanın yıkılmasından sonra geniş bir alana kavuşmuş olacak. Eğitim öğretim yılı başlamadan önce çevre düzenlemesinin yapılması bekleniyor.

Modern bir şekilde yeniden tadilatı yapılan eski binalar ve 12 derslikli yeni ek bina inşa edilen Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nun çevre düzenlemesinin yapımına eski binanın yıkımı ile başlandı. Bahçenin okula yakışır şekilde düzenlenmesini istediklerini söyleyen bazı öğrenci velileri, bahçenin bu hali ile okula yakışmadığını, yapılan güzel çalışmalardan sonra bahçenin de en kısa sürede düzenlenerek okulun güzel bir görünüme kavuşacağına inandıklarını belirttiler. Veliler, “Oldukça modern bir okulumuz bulunmaktadır. İç dekorasyonu göz kamaştırıyor. Ancak dışarıdan bakıldığında çevre düzenlemesi henüz yapılmadığı için okul göze hoş gelmiyor. Bahçe içindeki eski bina yıkılıp en kısa süre içerisinde çevre düzenlemesi yapılırsa okulumuz çok modern bir görünüme kavuşacaktır. İsteğimiz sadece okul bahçesinin çevre düzenlemesinin zamanında yapılmasıdır. Bu yapıldığı taktirde okulun sorunları bitecektir” şeklinde konuştular.

Çevre düzenlemesinin şart olduğunu belirten veliler, okullar açılmadan yetkililerin mutlakla bu konuyu çözmeleri gerektiğini belirterek, yetkililerin bu konuyu en kısa sürede çözeceklerine inandıklarını belirttiler.

 Muşun Sesi Gazetesi