Hafta sonunda ilimize gelecek olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki heyetin ilde yapacağı açılış ve ziyaretleri ile ilgili olarak hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan yarın akşam saatlerinde Muş’a geliyor. Kalabalık bir işadamı heyeti ile birlikte Muş’a gelecek olan Çağlayan, Pazar gününe kadar Muş’ta bir dizi gezi, açılış ve incelemelerde bulunacak. Çağlayan Cumartesi günü Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenecek olan Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısına katılacak.

Yaklaşık 150 işadamı, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte yarı akşam saat 22.30 sularında Muş’a gelecek olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Cumartesi günü düzenlenecek olan Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısından sonra Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Kültür Merkezinde bulunan sergiyi gezecek.

AÇILIŞ KONUŞMALARI
Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Cumartesi Günü Saat 10.00’da başlayacak olan Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan yapacak. Muş Aktif İşadamları Derneği Başkanı İnan Kaynak, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talip Devrim, Belediye Başkanı Necmettin Dede, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Hazim Sesli, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu(TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın konuşma yapmaları bekleniyor. Daha sonra Çağlayan’ın durum değerlendirme konuşması yapacağı bildirildi.

Taşoluk Köyü mevkiinde geçen yıl temeli atılan Çimento Fabrikasında da bir dizi gezi ve incelemelerde bulunacak olan Çağlayan ve beraberindeki heyet, Karasu Islah Projesinin temel atma törenini gerçekleştirecekler. Alparslan Tarım İşletmesinde incelemelerde bulunacak olan Çağlayan, H. Özyeğin Kız Yurdunun açılışını yaptıktan sonra Şeker Fabrikasında Okul Temel Atma Törenini gerçekleştirecek. Yine bir süre önce faaliyete geçen Ceylan Plaza adlı iş merkezinin açılışını gerçekleştiren Çağlayan daha sonra Belediye’de Kent Konseyi Toplantısına katılacak.

Pazar günü sabah kahvaltılı basın değerlendirme toplantısı yapacak olan Çağlayan, saat 12.30’da kentten ayrılacak.

 Muşun Sesi Gazetesi