Okul öncesi eğitimin verildiği ana okullar arasında öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılayan tek okul olan 75. Yıl Anaokulu göz kamaştırıyor. Altı yaş grubundaki çocukların eğitim gördüğü ana okullar arasında eğitim kalitesi, aktiviteleri ve öğrencilerin yemek ihtiyacının karşılanması gibi önemli hizmetler sunan 75. Yıl Anaokulu örnek teşkil ediyor. Muş’ta okul öncesi eğitimin verildiği en eski okullardan olan 75. Yıl Anaokulu öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılayan tek anaokulu olarak da dikkat çekiyor.

75 öğrencinin eğitim gördüğü okulda 4 öğretmen bir de müdür görev yapıyor. Öğrencilerin kaliteli eğitim alması için büyük bir titizliğin gösterildiği 75. Yıl Anaokulunda altı yaş gurubunun okul öncesi eğitimde öğrencilerin daha iyi şartlarda hazırlanmaları için gerekli çalışmaların yapıldığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki yıldan itibaren orunlu hale getirmeye çalıştığı okul öncesi eğitim alanında 75. Yıl Anaokulunun yapmış olduğu çalışmalar ve öğrencilere verilen eğitim velilerin de takdirini kazanıyor.

ŞENLİĞE HAZIRLANIYORLAR
Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğü ildeki ana okullarını bir araya getirip şenlik yapmaya hazırlandığı bildirildi. 27-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan şenliklerde yürüyüş, sergi ve miniklerin gösterileri gibi etkinliklerin yer aldığı kaydedildi. Geçmiş yıllara göre okul öncesi eğitimin ilerleme kaydettiği ve yaygınlaştığı gözlenirken 75. Yıl Ana Okulundaki eğitim sisteminin örnek teşkil ettiği gözlendi

 Muşun Sesi Gazetesi