Skip to main content

Bu devirde bu kafa..!

Muş Haber Fotoğrafı

75. Yıl Tekel Taşoluk İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Yasin Bakan, öğretmeni tarafından çağ dışı bir uygulamaya tabi tutuldu. Saçları öğretmeni tarafından makaslanan Yasin gururu incindiği için okulu terk etti.

75. Yıl Tekel Taşoluk Yatılı İlköğretim Okulunda çağ dışı bir olay yaşandı. 6’ncı sınıf öğrencisi Yasin Bakan’ın saçlarının uzun olduğu gerekçe gösterilerek öğretmeni M.V. tarafından onlarca kişinin gözleri önünde kesilerek kişiliğiyle alay edildi. Öğrencinin velisi Ferzende Bakan, çocuğunun alay konusu olmasına sebep olan öğretmeni ilgili makamlara şikayet edeceğini söyledi.

Önceki gün öğretmeni M.V. tarafından saçlarının uzun olduğu ve kestirmesi için ikaz edildiğini söyleyen Yasin Bakan, “önceki gün öğretmenim saçımın uzun olduğunu ve kesmem gerektiğini söyledi. Okulumuzda bulunan berbere saçımı kestirmek için gittim ancak berber beni akşam tıraş edebileceğini söyledi. Ertesi gün sabah okulun önünde sıraya girdiğimizde öğretmenimiz M.V. beni ve yaklaşık 15 arkadaşımızı daha öğrencilerin önüne çıkararak saçımıza makas attı ve öğrencilerimizin gülüp alay etmesine neden oldu” dedi.

Öğretmeni M.V.’nin bu davranışından sonra psikolojinin bozulduğunu dile getiren Yasin Bakan, “öğretmenimiz M.V. onlarca arkadaşımın önünde saçımı keserek beni küçük düşürdü. Yapılan bu çirkin davranış sonrasında kendimi aşağılanmış hissettim arkadaşlarımın yüzüne bakacak durumda değildim, çok utanıyordum. Bu yüzden okulu terk ettim” diye konuştu.
Yapılan bu çirkin davranış sonrası bir daha okula gitmeyeceğini söyleyen Yasin, “öğretmenim M.V.’nin benim ve diğer arkadaşlarımın gururu ile alay etmeye hakkı yok, kendisinden şikâyetçi olacağım” diye konuştu.

Çocuğuna yapılan bu çirkin davranışı büyük bir nefretle kınadığını dile getiren baba Ferzende Bakan, “çocuğum ağlayarak bana geldi ve öğretmeni M.V’nin saçını keserek kendini küçük düşürdüğünü bundan böyle okula gitmeyeceğini söylediğini belirtti. Öğretmenin yapmış olduğu çağ dışı davranıştan sonra çocuğunun okul terk ettiğini ve ana yola kadar ayağında spor ayakkabı ile yürüyerek geldiğini belirten baba Ferzende Bakan, “zor şartlar altında çocuğumu okutabilme mücadelesini verirken hiç kimse böylesi ilkel, çağ dışı ve çirkin davranışlarda bulunma hakkına sahip değildir. Çocuğumu okuldan soğutan ve bir daha gitmeme düşüncesine sevk eden zihinleri kınıyorum” diye konuştu. İlgili mercilere başvuruda bulunduğunu ve hakkını sonuna kadar savunacağını belirten Bakan, bu olayın herkese ibret olması gerektiğini ve bu devirde böylesi çağ dışı ve ilkel davranışların bir yaşanmamasını temenni ettiğini kaydetti. Muşun Sesi Gazetesi

 NULL

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri